Трамп: Ќе ја напуштам функцијата ако колеџот на електори гласа за Бајден


Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа на брифинг за новинарите во Белата куќа изјави дека ќе ја напушти функцијата ако колеџот на електори гласа за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на САД, Доналд Трамп им се обрати на граѓаните на Америка преку видео порака и го нарече својот говор, во кој зборуваше за изборната кражба, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Камионџија од САД тврди дека во неговата приколка имал 300 илјади гласови кои исчезнале од паркинг во Пенсилванија, иако државниот обвинител тврдеше дека не ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на САД, Доналд Трамп, за време на празничниот прием во Белата куќа, наговести дека може повторно да се кандидира за претседател во 2024 ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на САД, Доналд Трамп најави можна нова кандидатура за 2024 година. – Поминаа неверојатни четири години. Се обидуваме да бидат уште четири години. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Полицијата задолжена за обезбедување на зградата на американскиот Конгрес се извини за пропустите за време на упадот од страна на приврзаниците на поранешниот ...
сите 230 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 160 | | | веќе видена

Образованието е систем којшто се подготвува подолг период и реформите не се прават од денес за утре. Сега дојде времето за оваа промена со којашто фокусот на ...
сите 481 | | | веќе видена

Во Владата влезе како советник на премиерот, но во овој мандат доби многу повисока позиција – тој му е заменик на премиерот и задолжен за координација на сите ...
сите 178 | | | веќе видена

Португалскиот министер за надворешни работи Августо Сантош Силва изјави во Европскиот парламент дека целите на неговата земја како претседавач на ЕУ во областа ...
сите 183 | | | веќе видена

Бројот на новозаразени од Ковид-19 и починати се намалува, покажува последниот извештај на Институтот за јавно здравје. Од 2518 тестови, вчера се регистрирани ...
сите 462 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Шефот на државата во интервју за Тв ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп: Ќе ја напуштам функцијата ако колеџот на електори гласа за Бајден

Од:
До кого (е-маил):
Порака: