Продолжуваат мрачните денови за Аргентина: Поранешниот селектор заврши итно во болница


Се чини дека црни облаци лебдеат над Аргентина по смртта на Диего Марадона вчера. Над еден милион луѓе се очекува да учествуваат во неговото збогување, а нови ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Диего Синагра, попознат како Диего Јуниор, синот на Диего Марадона вели дека бил потресен од гестот на Лионел Меси со дресот на Њуелс олд бојс во чест на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Синот на Марадона, Диего Синагра, едвај собра сила за да даде интервју за „Марка“ по смртта на неговиот славен татко. -Не можам уште да прифатам дека го нема. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Диего Марадона почина минатата недела на 60-годишна возраст. Секако, смртта на легендата ги погоди љубителите на фудбалот ширум светот и тоа секако е најтешко ...
| | веќе видена | слични

И понатаму има реакции за смртта на Диего Армандо Марадона, еден од најдобрите играчи во историјата на фудбалот кој минатата недела почина во неговиот дом во ...
| | веќе видена | слични

Тренерот на Бенфика, Хорхе Жесус, го смета Диего Марадона за најдобриот на сите времиња. Тој на прес-конференцијата зборуваше за легендарниот Аргентинец кој ...
| | веќе видена | слични

Психијатарот Агустина Косачов е последниот осомничен во истрагата за смртта на Марадона поради лекарска негрижа. По налог на јавен обвинител, полицијата влезе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 160 | | | веќе видена

Образованието е систем којшто се подготвува подолг период и реформите не се прават од денес за утре. Сега дојде времето за оваа промена со којашто фокусот на ...
сите 482 | | | веќе видена

Португалскиот министер за надворешни работи Августо Сантош Силва изјави во Европскиот парламент дека целите на неговата земја како претседавач на ЕУ во областа ...
сите 242 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Шефот на државата во интервју за Тв ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжуваат мрачните денови за Аргентина: Поранешниот селектор заврши итно во болница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: