Синот на Марадона: Меси ме расплака, Барселона треба да ја повлече „десетката“


И понатаму има реакции за смртта на Диего Армандо Марадона, еден од најдобрите играчи во историјата на фудбалот кој минатата недела почина во неговиот дом во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Стефано Чечи, близок пријател и соработник на Диего Марадона вели дека смртта на Аргентинецот можела да се предвиди, тој бил уморен и немал желба за живот.Пред ...
| | веќе видена | слични

Аргентинската сенаторка Норма Дуранго најави можност да се пуштат нови банкноти од 1.000 пезоси (10 евра) со ликот на Диего Марадона. Најавата на сенаторката ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пред две недели Диего Марадона почина во својот дом во Буенос Аирес. Марадона почина на 60 години, а неговата смрт го потресе фудбалскиот свет. Ова особено се ...
| | веќе видена | слични

Диего Марадона од овој свет замина како идол на многу фудбалери, но и други спортисти и обични фанови на фудбалот. Меѓу нив е и капитенот на Наполи, Лоренцо ...
| | веќе видена | слични

Диего Армандо Марадона почина пред две недели на 61 година. Марадона почина во својот дом во Буенос Аирес, а неговата смрт го шокираше фудбалскиот свет. Срцето ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на македонскиот дел од комисијата за историја со Бугарија, Драги Ѓоргиев вели дека невозможно е да се среќаваат еднаш месечно со бугарските ...
сите 583 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид јавно ја осудува хајката којашто се води против градоначалникот Пецаков додека властите молчат за премиерот Ковачевски.Ја информираме ...
сите 204 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 89 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 78 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски на брифинг со новинарите по завршувањето на заедничката средба меѓу македонската и бугарската влада во Софија рече дека Уставот на ...
сите 366 | | | веќе видена

Податоците добиени од анкетата на Сојузот на наставници од Ниш покажуваат дека над 800 ученици и околу 200 наставници во 44 училишта во Ниш се заразени со ...
сите 105 | | | веќе видена

Денес имаме средба со претставници на т.н. Млади европски амбасадори, тоа е една исклучително талентирана група на млади луѓе од Македонија, вкупно 120 се ...
сите 379 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Синот на Марадона: Меси ме расплака, Барселона треба да ја повлече „десетката“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: