Замина „Божјата рака“ – најдобрите 50 потези на Марадона


И понатаму има реакции за смртта на Диего Армандо Марадона, еден од најдобрите играчи во историјата на фудбалот кој минатата недела почина во неговиот дом во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Диего Марадона почина минатата недела на 60 годишна возраст. Смртта на големиот Армандо ги погоди љубителите на фудбалот ширум светот, а секако најтешко ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Смртта на Диего Армандо Марадона потресе многумина. Ширум светот се оддава почит на еден од најголемите фудбалери на сите времиња, а многумина се обидуваат и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот англиски фудбалер Стив Хоџ изјавил дека дресот што го носел Диего Марадона за време на четвртфиналето на СП 1986 помеѓу Англија и Аргентина не е на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Луис Назарио де Лима Роналдо раскажа за една негова средба со Диего Армандо Марадона во Мадрид и зошто легендата на Аргентина носел два часовника, биле подарок ...
| | веќе видена | слични

Загубата на Диего Армандо Марадона остава голема празнина во фудбалот во светски рамки и тоа веќе неколку дена го потенцираат искличително важни имиња од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и утрово продолжија со меѓусебни обвинувања и несогласувања за претстојниот попис на населението.Опозициската ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение ...
сите 465 | | | веќе видена

Контроверзниот Красимир Каракачанов продолжува со обвинувањата и пртисоците кон Македонија. Во своето последно интервју за Бугарската национална телевизија ...
сите 352 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 223 | | | веќе видена

Пулмологот и специјалист по интерна медицина д-р Пјер Кори кој помагал во лечењето на ковид пациенти во неколку држави во САД апелира заболените од ковид-19 да ...
сите 208 | | | веќе видена

Во тетовско Горно Седларце, полициски службеници на СВР Тетово синоќа го лишиле од слобода 41-годишниот Б.И. од ова село, чиј угостителски објект работел по ...
сите 303 | | | веќе видена

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година продолжува на 28 јануари 2021 година, откако на денешното рочиште беа сослушани ...
сите 80 | | | веќе видена

Најдобриот македонски пливач Александар Маленко беше во хотелот „Александар Палас“ каде се виде со капитенот Кире Лазаров и останатите ракометари. Тој пред ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Замина „Божјата рака“ – најдобрите 50 потези на Марадона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: