„Телефонот постојано ми ѕвони, но дресот на Марадона е бесценет, не се продава“


Поранешниот англиски фудбалер Стив Хоџ изјавил дека дресот што го носел Диего Марадона за време на четвртфиналето на СП 1986 помеѓу Англија и Аргентина не е на ...
| | веќе видена | слични

Диего Армандо Марадона почина пред две недели на 61 година. Марадона почина во својот дом во Буенос Аирес, а неговата смрт го шокираше фудбалскиот свет. Срцето ...
| | веќе видена | слични

Стефано Чечи, близок пријател и соработник на Диего Марадона вели дека смртта на Аргентинецот можела да се предвиди, тој бил уморен и немал желба за живот. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Аргентинскиот конгрес наскоро ќе расправа за барањето да се стави фотографија од покојниот Диего Марадона на банкнота од 1.000 пезоси. „Идејата не е само да му ...
| | веќе видена | слични

Аргентинскиот конгрес наскоро ќе расправа за барањето на банкнота од 1.000 пезоси да се стави ликот од покојната фудбалска ѕвезда Диего Марадона. На банкнотата ...
| | веќе видена | слични

Карлос Тевез во изминативе неколку дена беше топ тема во аргентинската спортска јавност поради посветата која ја презентираше во чест на својот сакан пријател ...
| | веќе видена | слични

Диего Армандо Марадона во својата пребогата кариера речиси секогаш носеше дрес со бројот 10, без разлика дали настапуваше за клуб или репрезентација, но еден ...
| | веќе видена | слични

Диего јуниор, синот на Диего Марадона од врската со италијанката Кристина Синагра, вели дека не го интересира наследството што треба да го добие и порача дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот премиер Кирил Петков в петок ќе реферира пред пратениците во Собранието на Бугарија за резултатите од неговата посета на Скопје минатата недела, ...
сите 802 | | | веќе видена

Кирил Пецаков, градоначалникот на Охрид свесно ги прекрши законите со тоа што наместо во изолација да го чека резултатот од тестот за коронависрусот, тој ...
сите 183 | | | веќе видена

Русија ќе ги преземе неопходните соодветни мерки доколку Западот не даде контруктивен одговор на иницијативите на Москва за безбедносни гаранции, изјави во ...
сите 652 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје изврши увид и презема дејствија за утврдување на фактите за настаната тешка сообраќајна несреќа во ...
сите 141 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 78 | | | веќе видена

Дополнување на дневниот ред, со точка за предлог закон за изменување на законот за Владата на Република Македонија по скратена постапка, побара координаторот ...
сите 448 | | | веќе видена

Заради континуираниот пораст на бројот на новозаболени и со цел проширување на болничките капацитети, Комисијата за заразни болести на денешниот состанок ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Телефонот постојано ми ѕвони, но дресот на Марадона е бесценет, не се продава“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: