Борисов: Бугарија отсекогаш била подготвена за дијалог и разбирање за решавање на билатералните прашања со Македонија


Бугарија отсекогаш била подготвена за дијалог и разбирање за решавање на билатералните прашања со Република Македонија, но тоа мора да биде посакувано и ...
| | веќе видена | слични

Зоран Заев не е политички наивен и знае дека неговите неодамнешни изјави за Бугарија не се точни, вели претседателот на српското Собрание, Ивица Дачиќ.Дачиќ во ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Претседателот на српското Националното собрание, Ивица Дачиќ, оцени дека премиерот, Зоран Заев, не е политички незнајко и дека знае оти неговите неодамнешни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Собранието на Србија, Ивица Дачиќ, кој е и поранешен министер за надворешни работи на земјата синоќа во емисијата Хит твит рече дека премиерот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Видео од говор на бугарскиот претседател Ѓеорги Димитров покажува историја меѓу Македонија и Бугарија сосема разлика од таа што сега сакаат да ја наметнат ...
| | веќе видена | слични

Кој од државата и идентитетот прави тезга со Бугарија, а кој ги навредува македонските граѓаните како хистерични? Не стивнуваат партиските реакции на власта и ...
| | веќе видена | слични

Во историската меморија на македонскиот народ, бугарскиот водач Георги Димитров останува запаметен со говорот кој го одржа во бугарското народно собрание по ...
| | веќе видена | слични

Благодарам на сите што присуствувате на денешното обраќање во име на ВМРО-ДПМНЕ. Она што сакам да ви го кажам на почетокот е што предавничката политика на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Независната угостителска комора во петок ќе има средба со вицепремиерот Фатмир Битиќи, на која ќе се разговара за нивните барања за дополнителна државна помош ...
сите 179 | | | веќе видена

Американските безбедносни служби во моментов испитуваат голем број закани упатени кон конгресмените пред најавеното продолжение на расправата во Сенатот за ...
сите 259 | | | веќе видена

Зоран Заев бесрамно од 2015-та па наваму, со години печалеше политички поени со случајот „Монструм“, рече на денешната прес конференција Бојан Стојаноски, ...
сите 171 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 166 | | | веќе видена

Министерството за образование и наука има законска обврска да им обезбеди право на полагање државна матура на учениците, посебно на оние кои сакаат да ...
сите 248 | | | веќе видена

Во очекување на потписот на указот на Законот за попис од претседателот на државата Стево Пендаровски, лидерите на владејачките партии пред јавноста ја ...
сите 102 | | | веќе видена

Зошто наместо Владата, викендов членовите на македонскиот дел од заедничката македонско-бугарска комисија за прашања од историјата и за учебниците беа ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Борисов: Бугарија отсекогаш била подготвена за дијалог и разбирање за решавање на билатералните прашања со Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: