Интер со драма против Торино, Сасуоло е лидер во Серија А!


Наполи, Џенова, Лацио, Беневенто и Сампдорија се клубовите од Серија А кои до 1 декември имаат рок да ги исплатат платите на играчите и останатите вработени ...
| | веќе видена | слични

Дури пет екипи од Серија А се соочуваат со можна казна бидејќи на фудбалерите им должат неколку плати. Како што пренесува „Газета дело Спорт“, Лацио, Наполи, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Напаѓачите на македонската фудбалска репрезентација, Илија Несторовски и Влатко Стојановски, се позитивни на коронавирусот. Двајцата беа дел од македонската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Амбасадорите на ЕУ вчера повторно не успеаја да постигнат договор за заклучоците за отворање на преговорите со Македонија. Бугарија и натаму инсистира ...
сите 231 | | | веќе видена

Го замислувам Бранко седнат на фотеља дома, пред исклучен телевизор, со чаша виски во рака ама не пие. Само гледа во празниот екран и вака си мисли: Тој Зоки ...
сите 130 | | | веќе видена

Миистерството за надворешни работи (МНР) треба да ги штити македонските национални интереси каде едно време јас работев, а сега гледаме дека неколку дена се ...
сите 411 | | | веќе видена

Откако Македонија доби вето за почеток на пристапните приговори со Европската Унија, го нема ни под дрво, ни под камен веќе две недели вицепремиерот за ...
сите 44 | | | веќе видена

Договорот со Бугарија не е ниту за добрососедство ниту за пријателство. Барањата на Бугарија не се нови и датираат од 1878 година од Санстефанскиот договор. ...
сите 172 | | | веќе видена

Најавата дека итно ќе се стави на располагање за пациентите од вториот бран на пандемијата, за новиот ковид Центар кај Стара Систина и по 11 дена ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интер со драма против Торино, Сасуоло е лидер во Серија А!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: