Со Ребалансот на Буџетот, Охрид ќе добие 6 милиони денари за имплементација на препораките на УНЕСКО


Охрид, 5. ноември 2020 (ИНПРЕС) – Со Ребалансот на Буџетот за 2020 година, општина Охрид ќе добие 6 милиони денари за имплементација на препораките на УНЕСКО, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Владата предводена од СДСМ, во период на сериозна здравствена и економска криза предизвикана од пандемијата со коронавирусот континуирано работи на ...
| | веќе видена | слични

Со ребалансот на Буџетот за 2020 година, усвоен од паралментарното мнозинство се обезбедуваат средства за реализација на четвртиот пакет мерки вреден 470 ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Со ребалансот на буџетот обезбедуваме силна помош за стопанството, но и за граѓаните кои се погодени од кризата, изјави портпаролот на СДСМ, Костадинов ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев е максимално посветена на санирање на економските и здравствените последици од коронакризата.Последен пример ...
| | веќе видена | слични

Последен пример за тоа е усвоениот ребаланс на Буџетот за 2020 година. Со него, се обезбедуваат средства за реализација на четвртиот пакет мерки вреден 470 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Продолжува реализација на капитални локални проекти, обезбедени се два милиони евра за реконструкција на Универзална сала, соопшти СДСМ.„Ребалансот на Буџетот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стартува со реализација четвртиот пакет мерки за поддршка на граѓаните, стопанството и за одржување на макроекономската стабилност. Покрај мерките за директна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“, Тимчо Муцунски вечер-ва при своеото гостување во централниот дневник на Сител ...
сите 342 | | | веќе видена

Американски официјални лица го критикуваа полициското насилство врз демонстрантите во Русија, по што Кремљ ги обвини САД за мешање во внатрешните работи на ...
сите 326 | | | веќе видена

Никогаш не сум споменал дека друго лице е виновно, рече денеска премиерот Зоран Заев за масакрот кај Смилковско Езеро, коментирајќи ги завршните зборови за ...
сите 150 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 166 | | | веќе видена

На 23.01.2021 во 21.50 часот при контрола во угостителски објект на подрачјето на Гази Баба од полициски службеници од Полициска станица Гази Баба констатирано ...
сите 263 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со Ребалансот на Буџетот, Охрид ќе добие 6 милиони денари за имплементација на препораките на УНЕСКО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: