Костадинов: Издвоени 70 милиони евра за поддршка на работните места и субвенции за плати


Со ребалансот на буџетот обезбедуваме силна помош за стопанството, но и за граѓаните кои се погодени од кризата, изјави портпаролот на СДСМ, Костадинов ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Рестораните за организирање свадби, игротеките, туристичките работници и угостителските објекти ќе добијат финансиска поддршка од државата во износ од 7, 5 ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Бесплатни КОВИД тестови за сите странски државјани кои треба да го продолжат престојот во земјава, а се сместени во домашните хотели, како и итни протоколи за ...
| | веќе видена | слични

Владата итно да ги преиспита своите одлуки за помош на најзагрозените индустрии од пандемијата и да ѝ излезе во пресрет на предлог-иницијативата за формирање ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во текот на наредната година ќе објавиме јавен повик за целосна приватизација или за јавно-приватно партнерство (ЈПП) за ски центарот Попова Шапка, изјави ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии

Министерството за економија денеска почнува со реализација на пет мерки од четвртиот сет кои се директна поддршка за туристичките и угостителските работници ...
| | веќе видена | слични

– Уште пред кризата ние ја завршивме физибилити студијата и „дју дилиџнс" за Попова Шапка и за сите туристички објекти кои се во сопственост на ЕЛЕМ Турс. На ...
| | веќе видена | слични

Државата да овозможи бесплатни ПЦР тестови за странските туристи што ќе престојуваат во нашите категоризирани хотели. Ова е едно од барањата на Здружението за ...
| | веќе видена | слични

Грантови за туристичките агенции, рестораните за свадби и игротеките ќе се доделат во рамките на четвртиот пакет економски мерки за справување со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДНК профилите за идентификацијата на жртвите во тешката автобуска несреќа во Бугарија, заедно со записници за испитување на осум сведоци, како и целокупната ...
сите 509 | | | веќе видена

Ги видовте фактурите што ги плати МЕПСО, фактурата што ја плаќа ЕЛЕМ, секој ден гледаме бидејќи секој ден има тендери. Таа фактура ќе продолжи и во иднина да ...
сите 130 | | | веќе видена

Истражувавме и изминативе два-три дена и ќе предложиме една нова мерка до Владата, а тоа е посебна стимулација за матичните лекари. Односно, матичните лекари ...
сите 205 | | | веќе видена

„Ние два дена гледавме нашите обвинители како се присутни во Бугарија, а се воопшто ненадлежни за инцидентот кој што се случи, за трагедијата која што се случи ...
сите 148 | | | веќе видена

Почнува враќањето во Македонија на повредените во автобуската несреќа на автопатот „Струма“ во Бугарија. Првите двајца хоспитализирани во софиската болница ...
сите 281 | | | веќе видена

Советничката група на СДСМ на коалицијата и ДУИ во Град Скопје вчера поднесе иницијатива за свикување на вонредна седница на Советот на која треба да се усвои ...
сите 108 | | | веќе видена

Двајца од вкупно седумте пациенти кои беа хоспитализирани во болницата „Пирогов“ ги очекуваме да пристигнат од Бугарија. Јас утрово разговарав со директорот на ...
сите 303 | | | веќе видена

Македонските фудбалери ќе играат против европскиот шампион Италија, во баражот за Светското првенство кое следната година ќе се игра во Катар. Денес се одржа ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Костадинов: Издвоени 70 милиони евра за поддршка на работните места и субвенции за плати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: