Димовска: Парите на граѓаните се за граѓаните


4 копии

Бесплатни ковид тестови за сите странски државјани кои треба да го продолжат престојот во земјава, а се сместени во домашните хотели, како и итни протоколи за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Владините мерки за поддршка на реалниот сектор како и заложбите за помош на најранливите категории во услови на здравствено-економска криза со фокус на идните ...
| | веќе видена | слични

Како уште еден обид за вдомување на партиски заслужни кадри во дипломатијата ја коментираат домашните аналитичари со кои разговаравме за владината најава за ...
| | веќе видена | слични

Државата да овозможи бесплатни ПЦР тестови за странските туристи што ќе престојуваат во нашите категоризирани хотели. Ова е едно од барањата на Здружението за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Секојдневно расте бројот на незадоволни сектори од помошта што им ја нуди државата за надминување на корона-кризата. Деновиве излезе информација во јавноста ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Парламентарно мнозинство од 64 пратеници и нов состав на Владата во која Алтернатива ќе има тројца министри и тројца заменици-министри. Тоа е дел од ...
сите 592 | | | веќе видена

Ве повикувам да ја прочитате Програмата наречена Концепт 28, но и да ми се приклучите, да ги споделите сите ваши предлози, идеи, а се разбира и критики, вели ...
сите 357 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димовска: Парите на граѓаните се за граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: