Казнети 755 лица за неносење маска


10 копии
7 копии
2 копии

Повисоки казни, засилени контроли, задолжувања. Значи ли ова дека државната каса е празна?! Ова прашање се поставува откако власта реши да казнува на секој ...
| | веќе видена | слични

Во полициски контроли за време на викендот, полицијата регистрирала 23 возачи кои што возеле под дејство на алхохол. На овие возачи времено им биле одземени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гордана Сиљановска Давкова од ВМРО-ДПМНЕ во емисијата 24 анализа во врска со пописот вели дека не може да зборуваме за статистички процес, доколку во законот ...
сите 565 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 160 | | | веќе видена

Високиот претставник за надворешна политика на ЕУ и потпретседател на ЕК, Жосеп Борел денеска се состана со вицепремиерот Никола Димитров и министерот за ...
сите 292 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Шефот на државата во интервју за Тв ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Казнети 755 лица за неносење маска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: