Бислимоски: Следува сериозна гасификација и пониски цени на гасот!


Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги Марко Бислимоски при учеството на онлајн дебатата за состојбите во енергетскиот сектор ...
| | веќе видена | слични
5 копии

За една година над 7.000 прегледи се регистрирани на првата веб-платформа switch.mk што ја објави Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги поддржана ...
| | веќе видена | слични

Државната комисија за спречување на корупцијата пред два дена доби пријава за можен судир на интереси кај членот на Регулаторната комисија за енергетика ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Членот на Регулаторна комисија за енергетика и водни услуги, професорот Атанаско Тунески, во анкетниот лист кој го доставил до антикорупциската комисија пред ...
| | веќе видена | слични

Додека Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) испитува дали постои судир на интереси кај членот на Регулаторната комисија за енергетика Атанаско ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претстои сериозна гасификација на земјава по далеку пониски цени од сегашните. Проценките се дека цената на гасот би се намалила и до 20 отсто со идниот крак ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ вечерва протестираше во 11 града низ Македонија. Тие се револтирани од ставовите на премиерот Зоран Заев изнесени во неговото интервју за БГНЕС. ...
сите 540 | | | веќе видена

Македонскиот јазик и идентитет не се предмет на преговори, потенцираа вчера високи претставници на Владата и напоменаа дека темната страна на историјата треба ...
сите 228 | | | веќе видена

Директорот на Клиничка болница во Штип, Ален Ѓеорѓијев денеска истакна дека ќе побара припадници на Армијата да има пред Инфективното одделение и посочи дека ...
сите 783 | | | веќе видена

Легендарниот дефанзивец на Наполи и Јувентус, но и италијанската репрезентација Чиро Ферара му беше соиграч на Марадона во Наполи. Во разговорот со Бобо Виери, ...
сите 314 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 119 | | | веќе видена

Тимчо Муцунски, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ на денешната комисија за финансирање и буџет зборуваше за амандманот кој е на предлог на граѓанскиот ...
сите 175 | | | веќе видена

Аџибадем Систина информира објектот на поранешната болница „Мала Богородица“ е во финална фаза на опремување и адаптирање во ковид-центар.Како што веќе знаете, ...
сите 173 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бислимоски: Следува сериозна гасификација и пониски цени на гасот!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: