Токсикологот Беќаровски бара пулсоксиметри за заразените со Ковид-19 што се лекуваат дома, за Филипче тие се болничка опрема


За да се намали смртноста на болните од Ковид – 19 кои доцна доаѓаат во болница, токсикологот Нико Беќаровски смета дека треба да се набават пулсоксиметри за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Елизабета Ѓорѓевиќ од Скопје, од 8 часот изутринава чека брза помош да дојде во нејзиниот дом во Маџари, за да го однесе нејзиниот татко во болница. Нејзиниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

И покрај спротивставувањата на лекарите дека на Клиниката на неврологија нема услови за третман на пациенти со ковид-19, скопската клиника се подготвува за ...
| | веќе видена | слични

Само 9 од вкупно 56 приватни интернисти прифатиле да помагаат во лекувањето со пациентите со ковид 19 во државните болници. Возраста на лекарите но и работата ...
| | веќе видена | слични

Здружението на Лекари Специјализанти упати апел до министерот за здравство Венко Филипче за решавање на проблемите со кои се соочуваат. Во продолжение ви ја ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Нови 1192 случаи со Ковид-19 од 3211 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починати се 22 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Болниците во Македонија веќе се преполни со пациенти заразени од ковид-19. Денешната бројка на пациенти кои се лекуваат од ковид-19 е 843. Нема веќе слободни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Непосредно пред да почине, Диего Армандо Марадона имал операција на хематом на мозокот, по што била направена неговата последна јавна фотографија. Тој бил во ...
сите 280 | | | веќе видена

Општината Битола од општинскиот буџет ќе издвои 40 илјади евра за изградба на модуларната болница, која почна да се гради наспроти инфективното одделение во ...
сите 128 | | | веќе видена

Британскиот министер за локални заедници, Роберт Џенрик, изјави дека нема причина за загриженост поради податоците за ефективноста на потенцијалната вакцина од ...
сите 155 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3084 тестирања, а регистрирани се 1093 нови случаи на ковид-19 и тоа 431 во Скопје, 57 во Куманово, Дебар-14, Штип-41, ...
сите 328 | | | веќе видена

Американскиот претседател, Доналд Трамп, на социјалната мрежа Твитер објави дека Џо Бајден може да стане претседател само ако докаже дека гласовите ги добил ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Токсикологот Беќаровски бара пулсоксиметри за заразените со Ковид-19 што се лекуваат дома, за Филипче тие се болничка опрема

Од:
До кого (е-маил):
Порака: