Измените на Законот за заштита од заразни болести пред Комисијата за здравство

Собранието даде зелено светло, законските корекции за заштита на населението од заразни болести, пред матичната Комисија за здравство. Со нив предвидува носење ...
| | веќе видена | слични

913 заболени денес,вкупно 34.000.Рекордни 24 починати,1049вкупно до денес и 11.194 активни случаи. Ова е новата (НЕ)нормалност на министерот кој не се секира ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дали Македонија има министер за здравство или само функционер кој во ек на пандемија повеќе е загрижен за сопствениот рејтинг, отколку за здравјето и животите ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Пратениците од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „Обнова на Македонија“ во собранието заедно со останатите опозициски партии, Алијанса и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ, Алијанса и Алтернатива, како и Левица предложија формирање Комисија за справување со ковид-19. „Со Предлог-законот за изменување и ...
| | веќе видена | слични
9 копии

На отворено при контакт со група на луѓе кои поради кашлање и кивање може да се влезе во близок респираторен контакт маската штити од трансмисија на вирусот, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за здравство, Венко Филипче посочи дека носењето маска на отворено е потребно поради неколку работи. Според него кога се спортува маска не треба да ...
| | веќе видена | слични

Преполни автобуси, со патници залепени едни до други кои што си дишат во врат е секојдневната слика во скопскиот јавен превоз. И покрај тоа што Влада ги усвои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 167 | | | веќе видена

Американската авиокомпанија „Јунајтед ерлајнс“ во петокот започна да доставува вакцина против коронавирус произведена од фармацевтската компанија „Фајзер“ во ...
сите 178 | | | веќе видена

„Овој викенд во Софија се одржуваат тајни средби помеѓу македонски бугарски владини претставници. Ова досега Заев не го негираше. Според нашите информации се ...
сите 165 | | | веќе видена

Албанскиот претседател Илир Мета оценува дека фомирањето парламентарна анкетна комисија за извештајот на Дик Марти во врска со истрагата за злосторствата за ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Измените на Законот за заштита од заразни болести пред Комисијата за здравство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: