Ристески: Ова е новата (НЕ)нормалност на министерот кој не се секира за критиките и уште си игра со стикери и папагалчиња додека граѓаните умираат


913 заболени денес,вкупно 34.000.Рекордни 24 починати,1049вкупно до денес и 11.194 активни случаи. Ова е новата (НЕ)нормалност на министерот кој не се секира ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за здравство уверува дека има слободни респиратори на располагање на граѓаните и не гледа потреба пациенти да се препраќаат во приватните болници на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Гробарот Венко Филипче од ден на ден завива во црнина се повеќе семејства. Само во последното деноноќие има 20 починати лица. Филипче на душа носи 20 семејства ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бура на реакции на граѓаните по гостување на Караџовски во забавната емисија „Еден на еден“: Ти си втор непријател на народот, почни да си ја работиш работата ...
| | веќе видена | слични

Претходното деноноќие Македонија имаше 26 мртви поради #COVID. Дури 132 починати за само една недела. 132 семејства завиени во црно, вели Претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Претходното деноноќие Македонија имаше 26 мртви поради #COVID. Дури 132 починати за само една недела. 132 семејства завиени во црно. По Втората светска војна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ние како партија првенствено инсистираме да се констатираат оставките на министерот Филипче и заменик министер за здравство, Илир Хасани. Тие двајца веќе ги ...
сите 676 | | | веќе видена

Власта е толку зафатена со плукање по опозицијата што не сака ниту да им излезе во пресрет на семејствата на починатите во страотниот пожар во тетовската ...
сите 159 | | | веќе видена

Имињата на 14-те пациенти заразени со коронавирусот кои минатата седмица ги загубија животите за само неколку минути во тетовската модуларна болница, нема да ...
сите 307 | | | веќе видена

- Во Македонија се случуваат пречесто пожари, пречесто се случуваат порази кои што сега чинат и човечки животи. Ако не се понесе одговорност, ако нема веднаш ...
сите 226 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи и министерката за надворешни работи и дијаспора на Косово, Доника Гeрвала – Шварц денеска потпишаа Договор за ...
сите 160 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 102 | | | веќе видена

„Сведоштво дека во изгорениот ковид центар во Тетово, наспроти тврдењата за бесплатното здравство на Заев и Филипче се барале пари за нега на пациент. Но она ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ристески: Ова е новата (НЕ)нормалност на министерот кој не се секира за критиките и уште си игра со стикери и папагалчиња додека граѓаните умираат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: