Софијанова: Нешто се случува со самиот вирус


4 копии

Докторката Аспазија Софијанова смета дека мерката за задолжително носење на маска на отворен простор е исправна. -Јас имам конзервативен став околу оваа мерка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Докторката Аспазија Софијанова, шефица на Одделот за интензивна нега и терапија на Клиниката за детски болести во Скопје во вечерашното издание на дебатниот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Аспазија Софијанова, вечерва во „Клик Плус“ на ТВ21 даде свој став и за најавените брзи тестови кои треба да стигнат во Македонија во текот на идната недела. ...
| | веќе видена | слични

Докторката Аспазија Софијанова за емисијата „Клик Плус“ на ТВ21, изјави дека најдобри маски за заштита од коронавирусот се Н95, но дека сите маски штитат. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Најдобри маски се Н95, но сите маски штитат“, вели Софијанова во вечерашното издание на дебатниот магазин „Клик Плус“ на ТВ21. Таа смета дека оние кои не може ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во дел од европските земји се спроведува полициски час, со самото зголемување на бројот на заболени. Што значи дека од вирусот ниту една земја не е поштедена. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Полицијата задолжена за обезбедување на зградата на американскиот Конгрес се извини за пропустите за време на упадот од страна на приврзаниците на поранешниот ...
сите 230 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 160 | | | веќе видена

Образованието е систем којшто се подготвува подолг период и реформите не се прават од денес за утре. Сега дојде времето за оваа промена со којашто фокусот на ...
сите 481 | | | веќе видена

Во Владата влезе како советник на премиерот, но во овој мандат доби многу повисока позиција – тој му е заменик на премиерот и задолжен за координација на сите ...
сите 178 | | | веќе видена

Португалскиот министер за надворешни работи Августо Сантош Силва изјави во Европскиот парламент дека целите на неговата земја како претседавач на ЕУ во областа ...
сите 183 | | | веќе видена

Бројот на новозаразени од Ковид-19 и починати се намалува, покажува последниот извештај на Институтот за јавно здравје. Од 2518 тестови, вчера се регистрирани ...
сите 462 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Шефот на државата во интервју за Тв ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Софијанова: Нешто се случува со самиот вирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: