Вооружени напаѓачи влегле во домот на Лука Тони


Испланирав сè. Точно знаев каква мајка на тинејџер сакам да бидам – ​​весела, среќна, полна со доверба. Бев убедена дека можам да средам да бидат среќни, добри ...
| | веќе видена | слични

Наташа Николовска (42) од Скопје, самохрана мајка на малиот Марио, ја изгуби битката со болеста. Јавноста дозна за мајката пред три години кога беа објавени ...
| | веќе видена | слични

Наташа Николовска (42) од Скопје, самохрана мајка на малиот Марио, за која пред три години се сплоти целата земја и со низа на хуманитарни акции се собраа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 56 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 489 лица сомнителни и ...
сите 550 | | | веќе видена

Претседателот на српскиот Парламент, Ивица Дачиќ, без влакно на јазикот ги коментира тезите на премиерот Зоран Заев од интервјуто за бугарската информативна ...
сите 243 | | | веќе видена

Голем број фудбалски легенди се огласија по повод трагичната смрт на Диего Армандо Марадона, а многумина можеби се запрашаа зошто го нема Бразилецот Роналдо. ...
сите 311 | | | веќе видена

Психопатолошката елита на власт во Македонија, владее само поради тоа што цело време наоѓа нови моменти како да го повреди македонскиот народ, а истовремено да ...
сите 187 | | | веќе видена

Лично разочарување за Меркел и неуспех за германското претседателство ќе биде ако Македонија не ги стартува преговорите во декември, вели Кнут Флекенштајн во ...
сите 452 | | | веќе видена

Нема некој кој остана рамнодушен на веста за смртта на Енвер Малиќи. Роден е во срцето на градот – во Старата скопска чаршија. Животот го заврши овде во ...
сите 52 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 122 | | | веќе видена

Марио Бодри, партнерот на поранешната девојка на Диего Марадона, Вероника Охеда, изјави дека можеше да се избегне смртта на аргентинската легенда, доколку ...
сите 213 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вооружени напаѓачи влегле во домот на Лука Тони

Од:
До кого (е-маил):
Порака: