Состојбата во прилепската болница е алармантна, десетина здравствените работници се заразени


Десетина од хируршкото, интерното и инфективното  одделение се позитивни од овој вирус а над  дваесетина се во самоизолација. Поради потребата од кадри има ...
| | веќе видена | слични

Општина Битола од својот буџет ќе донира 10.000 евра за набавка на апарати за кислородна поддршка во Клиничката болница во Битола. Таа располага со апаратура ...
| | веќе видена | слични

Денеска бројот на хоспитализирани пациенти на инфективното одделение во Битола е 67. Во клиничката болница во Битола во зградата каде што е сместено ...
| | веќе видена | слични

Болничката лабараторија во болницата во Штип работи со ограничен капацитет откако шестмина лаборанти се позитивни на корона. -Расте бројот и на други ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Со 53 нови случаи со коронавирус, Прилеп бележи ден со највисока бројка од почетокот на пандемијата. Од Центарот за јавно здравје информираат дека покрај 53-те ...
| | веќе видена | слични

По штипска неврологија и кожно ќе стане простор за хоспитализирање на Ковид пациенти. Планот е тука да се сместат оние со полесна клиничка слика. Ако ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонската Влада е свесна дека треба да изготви патоказ за да покаже дека е цврсто посветена на имплементацијата на Договорот за добрососедство со Бугарија, ...
сите 287 | | | веќе видена

Министерство за надворешни работи на Данска ги демантира вестите дека го поддржува ветото на Бугарија за почеток на пристапните преговори на Македонија со ЕУ, ...
сите 367 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена

Роман Грожан денеска се појави и на прес-конференцијата во Бахреин и за првпат јавно се обиде да долови како низ неговите мисли минал страшниот инцидент во ...
сите 66 | | | веќе видена

Заменик-помошник државниот секретар на САД за Европа и Евроазија, Метју Палмер, за „Гласот на Америка“ порача дека пристапниот процес за во ЕУ треба да се ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Состојбата во прилепската болница е алармантна, десетина здравствените работници се заразени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: