И кожното одделение во штипската клиничка болница ќе се пренамени за ковид пациенти


По штипска неврологија и кожно ќе стане простор за хоспитализирање на Ковид пациенти. Планот е тука да се сместат оние со полесна клиничка слика. Ако ...
| | веќе видена | слични

Денеска бројот на хоспитализиарни лица на инфективното одделение во Битола е 70 пациенти и како што велат од болницата, повеќето од нив се во тешка здравствена ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

„Какви се овие решенија што им се нудат на граѓаните во процесот на лекување од вирусот Ковид-19? Па зарем во Штип не требаше да се формира монтажен регионален ...
| | веќе видена | слични

Зарем во Штип не требаше да се формира монтажен регионален КОВИД – центар? За информација на граѓаните, поранешниот Градоначалник бараше од Советот на Општина ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ Штип на прес-конференција денеска реагира на решенијата што власта им ја нуди на граѓаните во процесот на лекување од короновирусот.Тие потсетуваат ...
| | веќе видена | слични

Со зголемувањето на бројот на позитивни со ковид-19 во Велешко, се зголеми и бројот на позитивни здравствени работници. Има регистрирано доктори, медицински ...
| | веќе видена | слични

Како што изјави за МИА директорот на Болницата, Ален Ѓеорѓијев, регулаторите се добиени денеска од страна на општествено-одговорни компании. Болницата поради ...
| | веќе видена | слични

Двајца пациенти кои беа хоспитализирани на инфективното одделение во Клиничката болница во Битола починаа, информираат од Клиничката болница. Едниот пациент на ...
| | веќе видена | слични

Штипското Кожно одделение од попладнево се става во функција за ковид пациентиетите, кои се со полесна клиничка слика или на ден, два пред да бидат испишани од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Штитениците и персоналот на домовите за стари лица ќе бидат први вакцинирани против коронавирус во Шпанија, изјави министерот за здравство Салвадор Ила, ...
сите 566 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 247 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

Херојот на историскиот пласман на Македонија на Европското првенство во фудбал, Горан Пандев, во интервју за Ал Џезира се произнесе за своите очекувања од ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И кожното одделение во штипската клиничка болница ќе се пренамени за ковид пациенти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: