Николоски: Собранието нема да стаса, нема да има субвенции на плати за октомври


И покрај најавите за субвенционирање на платите за месец октомври, ноември и декември за поддршка на стопанството, законот се уште не е пристигнат во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Многу дилеми во јавноста предизвика најавата дека од 01.01.2021 год ќе стапат на сила повластени даночни стапки, од 5% за одредени занаетчиски услуги и стапка ...
| | веќе видена | слични
4 копии

По скратена постапка во Собранието се доставени законите од Министерството за финансии кои се во насока на реализација на мерките од четвриот пакет. На ...
| | веќе видена | слични

Долго најавуваниот четврт сет на мерки од страна на Владата се со цел спречување и надминување на корона кризата остана уште едно нивно празно ветување. Имено ...
| | веќе видена | слични

На денешната 20-та седница на Собранието на дневен ред се покрај дополнетиот предлог Ребаланс и Предлог на закон за финансиска поддршка на физички лица кои ...
| | веќе видена | слични

Собранието синоќа го објави предлог-законот за финансиска поддршка на работодавачите погодени од здравствено-економската криза за исплата на платите за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Заради неспособноста и мрзеливоста на Владата на Заев доведена е во опасност поддршката за плати за Октомври за работниците погодени од короната, реагира ...
| | веќе видена | слични

Сметководителите реагираат дека треба да прават пресметки на плати, како и да доставуваат други податоци неопходни за исплата на финансиската помош за исплата ...
| | веќе видена | слични

Според обработените податоци на Управата за јавни приходи до денеска, вкупно 187 работодавачи кои примиле финансиска поддршка за исплата на плати за април, мај ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Законот за исплата на плата со финансиска поддршка од државата за октомври, ноември и декември доцни. Тоа, освен на товар на вработените, во голема мера ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонскиот јазик и идентитет не се предмет на преговори, потенцираа вчера високи претставници на Владата и напоменаа дека темната страна на историјата треба ...
сите 228 | | | веќе видена

Синко, имаш ли ти дечиња? Ако имаш,тогаш знаеш како крвари душата на една мајка која го изгубила најсветото нешто-својот син. Те молам, помогни ми, однеси ме ...
сите 782 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ вечерва протестираше во 11 града низ Македонија. Тие се револтирани од ставовите на премиерот Зоран Заев изнесени во неговото интервју за БГНЕС. ...
сите 319 | | | веќе видена

Вечерва ВМРО-ДПМНЕ протестира во 11 градови низ државата.Од партијата соопштуваат дека во Кратово и Крива Паланка народот масовно излегол на улиците, за да, ...
сите 484 | | | веќе видена

Легендарниот дефанзивец на Наполи и Јувентус, но и италијанската репрезентација Чиро Ферара му беше соиграч на Марадона во Наполи. Во разговорот со Бобо Виери, ...
сите 314 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 119 | | | веќе видена

Ромен Грожан презентираше неверојатна храброст и исполнето од адреналин да си го спаси својот живот, Французинот буквално одеше низ пламен и со помош на ...
сите 94 | | | веќе видена

Тимчо Муцунски, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ на денешната комисија за финансирање и буџет зборуваше за амандманот кој е на предлог на граѓанскиот ...
сите 175 | | | веќе видена

Аџибадем Систина информира објектот на поранешната болница „Мала Богородица“ е во финална фаза на опремување и адаптирање во ковид-центар.Како што веќе знаете, ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николоски: Собранието нема да стаса, нема да има субвенции на плати за октомври

Од:
До кого (е-маил):
Порака: