Законот за заштита од заразни болести и ребалансот на Буџетот пред пратениците на 27 октомври


Измените и дополнувањата на Законите за заштита на населението од заразни болести, ребалансот на Буџетот и законот за заштита од дискриминација се очекува да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Парламентарното мнозинство предводено од СДСМ и покрај обидите за опструкции од ВМРО-ДПМНЕ, ги донесе измените на Законот за заштита на населението од заразни ...
| | веќе видена | слични

Маска, марама или шал - задолжителна е прекривка на носот и устата и кога се движите сами на улица. Мерката е регулирана со закон, а непочитувањето се казнува. ...
| | веќе видена | слични

Со овие измени стапуваат на сила новите мерки што гарантираат повисок степен на заштита од коронавирусот. Со усвоените измени, задолжително е носење заштитна ...
| | веќе видена | слични

Прес-конференција, Сашко Николов, пратеник од СДСМ Парламентарното мнозинство предводено од СДСМ и покрај обидите за опструкции од ВМРО-ДПМНЕ, ги донесе ...
| | веќе видена | слични

Мерката задолжително носење маска и на отворено се уште не е објавена во Службен весник, исто како и останатите мерки кои синоќа со усвојување на измените и ...
| | веќе видена | слични

Носењето на респираторна маска, хируршка маска за еднократна употреба, текстилна маска за повеќекратна употреба, свилена марама или шал, памучна марама или ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Кабинетот на Претседателот „Вила Водно“ започна деветтата седница на Советот за безбедност на којашто се разговара за актуелната ситуација со пандемијата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Постои ризик сиромашните и ранливите категории да не примаат вакцини против коронавирус, заради стампедото што ќе произлезе од овие лекови, рече генералниот ...
сите 493 | | | веќе видена

Уште не стивнале страстите од последно објавениот случај за смртта на 41 годишната беровчанка, а јавноста повторно зовре откако семејството Манаковски од ...
сите 254 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

Европската банка за обнова и развој го објави планот според кој Градот Скопје ќе ги подобри стандардите на урбаниот транспортен систем, преку спроведување на ...
сите 51 | | | веќе видена

За боледување поради КОВИД-19 вработените и во јавниот и во приватниот сектор ќе добиваат 70 проценти од платата за отсуство до седум дена, 80 проценти за ...
сите 99 | | | веќе видена

Денеска (23.11.2020) полициски службеници од ЕВР ОКР Гази Баба по добиени оперативни сознанија ги приведоа М.М. (22) и Р.М. (19) од Скопје, а во врска со ...
сите 312 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Законот за заштита од заразни болести и ребалансот на Буџетот пред пратениците на 27 октомври

Од:
До кого (е-маил):
Порака: