Македонците во просек должат 1.500 евра, најмногу за потрошувачки кредити

4 копии

Задолженоста кај македонските граѓани се зголеми со кризата предизвикана од ковид-19. Потребата од свежи пари, за да се задоволат основите животни потреби од ...
| | веќе видена | слични

Над 4,6 милијарди евра се заштедите кои македонските граѓани ги чуваат на книшка во банка или штедилница, покажува статистиката на Фондот за осигурување на ...
| | веќе видена | слични

Капитално финансираното пензиско осигурување значително се разликува од тековното финансирано пензиско осигурување и во поглед на третманот и евиденцијата на ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Со над 34,5 милиони евра доброволни пензиски заштеди располагаат во моментов двете друштва кои управуваат со пензиски фондови од третиот доброволен пензиски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Состојбата со ширењето на коронавирусот во земјава е особено сериозна, а граѓените мора доследно да ги почитуваат мерките за заштита – носење маски, држење ...
сите 403 | | | веќе видена

Денеска почна закажувањето за правење брзи тестови кои детектираат корона вирус, а интересот е толку голем што термините се пополнети до 10.ноември. Директорот ...
сите 172 | | | веќе видена

Ниту еден пратеник или службеник од Собранието нема да оди во изолација поради контакт со пратеничката Славјанка Петровска, која пред два дена објави на својот ...
сите 179 | | | веќе видена

Во време на Ковид пандемија, во насока да ги заштитиме тие што се грижат за нашето здравје и спасуваат животи, предлагам Владата и Министерството за здравство, ...
сите 312 | | | веќе видена

Портпаролот на Владата Душко Арсовски денеска на прес-конференција соопшти дека се уште немаат информација од Институтот за јавно здравје и од Центарот за ...
сите 226 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонците во просек должат 1.500 евра, најмногу за потрошувачки кредити

Од:
До кого (е-маил):
Порака: