Бигорскиот манастир е еден од најсилните врутоци на духовноста на МПЦ – ОА, напиша Заев на ФБ


Бигорскиот манастир, ден денес е еден од најсилните врутоци на духовноста на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, напиша премиерот Зоран ...
| | веќе видена | слични

По повод великиот јубелеј на Свештената Бигорска Обител: 1000 години од нејзиното основање, Македонската телевизија подготви документарен филм за Бигорски. Во ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски е одликуван со манастирски орден од игуменот на Бигорски манастир, објави денеска челникот на македонската ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за внатрешни работи Оивер Спасовски денеска на својот фејсбук профил објави дека од Бигорскиот старец и игумен на Свештената Бигорска Обител, ...
| | веќе видена | слични

Македонското друштво „Илинден“-Тирана упати честитка до г. Партениј, епископ Антаниски и игумен на Бигорскиот манастир, до Свештената бигорска обител и до сите ...
| | веќе видена | слични

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
| | веќе видена | слични

Вчера се одржа централната прослава по повод историскиот милениумски јубилеј на Свештениот Бигорски Манастир, којшто цели десет века е сенароден светилник кој ...
| | веќе видена | слични

Политичкиот аналитичар Арсим Зеколи на својот фејсбук профил на денот кога Бигорскиот манастир одбележува еден милениум од своето постоење, пишува дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Стапуваат на сила новите мерки за заштита од Ковид-19. Без маска нема излегување ниту на отворено, а групирањето по 22 часот ќе се казнува. Граѓаните со ...
сите 469 | | | веќе видена

Болнички капацитети има сосема доволно. Целиот Клинички центар е во ситуација на мобилизација. Утрово имав состанок со директорите на сите интерни клиники, на ...
сите 371 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Струга Мирче Аџиоски денеска се сретна со Игор Дурловски. Тој преку статус на Фејсбук објави дека продолжуваат братски да се ...
сите 101 | | | веќе видена

Љупчо Николовски, вицепремиерот за борба против корупција, рече дека спојувањето и намалувањето на државните институции ќе започне следната година и дека во ...
сите 225 | | | веќе видена

Тегли со чист воздух како симболично спакуван подарок доби власта од опозицијата на дешниот протест за чист воздух, кој ВМРО-ДПМНЕ го одржа во неколку градови ...
сите 110 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Андреј Ковачев на Фејсбук пишува дека доколку Македонија не ги признае реалностите, датумот за нејзината средба со ЕУ ќе биде одложен и ...
сите 288 | | | веќе видена

„Македонија со Венко Филипче на чело на здравство руши негативни рекорди. Бројката од 870 заболени за само еден ден е директно негова вина. Филипче преспа цело ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бигорскиот манастир е еден од најсилните врутоци на духовноста на МПЦ – ОА, напиша Заев на ФБ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: