Ќе прифати ли Заев лидерска средба за уцените од Бугарија?


2 копии

Одржувањето на онлајн седници во Собранието е спротивно на Уставот и ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи такво решение, истакна партискиот претседател, Христијан ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски одговарајќи на прашања на граѓаните преку Live сесија истакна дека ВМРО-ДПМНЕ смета дека оддржувањето на Online ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски одговарајќи на прашања на граѓаните на LiveChat во живо на Фејсбук, истакна дека Лидија Димова е зрела за ...
| | веќе видена | слични

-ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи онлајн седници на собранието. Тоа е спротивно на Уставот и ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи кршење на Уставот. Во случај кога имаме ...
| | веќе видена | слични

Доколку членовите на Комисијата за заразни болести имаат доблест и морал ќе си поднесат колективна оставка, но тие продолжуваат да ги бројат бедните пари ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашниот Live Chat на Фесјбук жестоко ја нападна Комисијата за заразни болести и ги повика членовите да си ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на вечерашниот „Live chat“ на Фејсбук, во врска со онлајн седниците во Собранието, посочи дека тоа е спротивно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На денешната седница на владата треба расправа за воведување на новите мерки на Комисијата за заразни болести, сите економски оператори да работат до 23 ...
сите 442 | | | веќе видена

Се бара политичка одговорност од Лидија Димова од Националната агенција. Вицепремиерот за борба против корупција, Љупчо Николовски денеска доставил предлог до ...
сите 291 | | | веќе видена

Сиромаштијата во изминатиот период беше закана за околу 450 илјади луѓе или 21 процент од населението во Македонија, но поради кризата предизвикана од корона ...
сите 86 | | | веќе видена

Заемот од Светската банка е т.н. брз заем, кој го добиле близу 100 земји во светот и е наменет за зајакнување на здравствените системи во секоја од нив. ...
сите 90 | | | веќе видена

Тестот е достапен исклучително за употреба во работата на научни истражувања и клинички испитувања.LabCorp објави дека ги претставува новите тестови кои можат ...
сите 110 | | | веќе видена

Со ребалансот на Буџетот за 2020 година што е во собраниска процедура, се обезбедуваат 470 милиони евра за четвртиот сет економски мерки. Од нив, 27,6 милиони ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе прифати ли Заев лидерска средба за уцените од Бугарија?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: