(Фото) Меган облече стари чевли за новите должности од кралицата


Во вторникот Кенсингтонската палата објавила официјално соопштение во кое стои дека Меган Маркл ќе преземе две должности од кралицата Елизабета Втора: грижата ...
| | веќе видена | слични

Многу нешта се сменија во животот на Меган Маркл откако стана дел од кралското семејство. Една од нив е напуштањето на актерската сцена. Дали сосем ќе заборави ...
| | веќе видена | слични

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл со право ја носи титулата нова модна икона и секој нејзин чекор се внимание се следи од модните критичари. Иако пред неколку ...
| | веќе видена | слични

Сопругата на принцот Хари често пронаоѓа модна инспирација од покојната Лејди Ди. А, веруваме дека таа била инспирација и за последниот аутфит на Меган ...
| | веќе видена | слични
2 копии

 Тие беа почесни гости на настапот на најпознатата светска акробатска дружина Cirque Du Soleil и за оваа пригода изгледаа префинето. Меган Маркл изгледаше ...
| | веќе видена | слични

 Стилот на Меган Маркл низ годините станува сè подобар, посебно откако влезе во кралското семејство. Војвотката од Сасекс е секогаш во центарот на вниманието ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Советот на јавни обвинители денеска треба да го констатира престанокот на мандатот на обвинителите од Специјалното јавно обвинителство. Во саботата сецијалната ...
сите 475 | | | веќе видена

Ако Советот на јавни обвинители денеска го констатира престанокот на статусот на десетте помошници на разрешената специјална обвинителка Катица Јанева, тоа ќе ...
сите 475 | | | веќе видена

Во интервју за МРТВ 2, претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, изјави дека Заев сака ново СЈО кое што ќе му служи за офанзива врз политички ...
сите 366 | | | веќе видена

Случувањата со аферата Рекет без дилема дојдоа во многу лош момент во кој се решаваа за долгочекуваниот датум за почнување преговори за евроинтеграции, смета ...
сите 128 | | | веќе видена

Од први октомври, се решава деценискиот проблем со недостиг на лекови. Веќе од следниот месец, со укинувањето на квотите за аптеките, лековите стануваат ...
сите 131 | | | веќе видена

Македонската економија со оваа неспособна власт го допре дното во Европа и не може да се носи ниту со земјите од регионот. Во ситуација кога економијата тоне, ...
сите 249 | | | веќе видена

Честите замерки на голманот на Вардар Филип Гачевски кон селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски се главна тема во словенечките медиуми. Ова ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Фото) Меган облече стари чевли за новите должности од кралицата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: