Заев очекува лидерска средба, но кога сите учесници ќе бидат во државата


Премиерот, Зоран Заев денес на новинарско прашање дали ќе има лидерска средба на барање на опозицијата тој рече дека стои на располагање, но за нејзино ...
| | веќе видена | слични

Започна лидерската средба за можните опции за решение на спорот којшто Република Грција го има со уставното име на Република Македонија. Премиерот Зоран Заев ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Група граѓани со транспаренти и пеејќи патриотски песни ги пречекуваат лидерите на партиите кои денеска попладне во Клубот на пратеници во Скопје ќе седнат на ...
| | веќе видена | слични
15 копии
3 копии
2 копии
7 копии

Премиерот Зоран Заев и министерот за надворешни работи, Никола Димитров денеска на заедничка средба ќе информираат за деталите од преговорите за името. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 269 | | | веќе видена

Претседателот на Франција, Емануел Макрон изјави синоќа дека Франција и САД би требало меѓусебно да се почитуваат, како што им доликува на едни долгогодишни ...
сите 244 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва во Гостивар, коментирајќи ги последните случувања во државата, оцени дека Владата не ја води државата ...
сите 282 | | | веќе видена

Постои ли белоруска врска во бегството на Груевски, повеќе унгарски медиуми пренесуваат изјава на добро информиран дипломат кој тврди дека според дипломатските ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев очекува лидерска средба, но кога сите учесници ќе бидат во државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: