Законот за идниот статус на СЈО неделава во Собранието


Работните групи на власта и опозицијата ги приближиле ставовите околу финансирањето на обвинителството, како и за одговорноста на обвинителите, на денешната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Постигнат е напредок на средбата во Владата помеѓу власта и опозицијата за новиот закон на Јавното обвинителство со кој треба да се регулира и статусот на СЈО. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Скопје, 29 јули 2019 (МИА) – Претставници на власта и на опозицијата на денешните разговори за законот за Јавно обвинителство, со кој треба да се реши идниот ...
| | веќе видена | слични

Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ во интервјуто за вестите на Канал 5 истакна дека Заев е на чело на коруптивната пирамида во Македонија, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заменик министерот за правда Оливер Ристовски, денеска, по средбата во Владата меѓу претставници на Владата и опозицијата, околу новиот Закон за Јавно ...
| | веќе видена | слични

Во спротивно опозициската партија ќе повика на протести – ова го најави потпретседателот на опозициската партија во интервју за Канал 5.  За разлика од него, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Скопското обвинителство нема кривично да го гони адвокатот на пратеникот Ејуп Алими, Мефаил Арслани за заканата кон обвинителот на СЈО, Гаврил Бубевски, ...
сите 283 | | | веќе видена

Два дена и нешто друго во меѓувреме беше потребно пратениците на СДСМ Фросина Ременски (потпретседател на Собранието) и Александар Кирацовски (доскорешен ...
сите 305 | | | веќе видена

По државниот секретар на САД, Мајк Помпео, честитика по повод Денот на независноста - 8 Септември и 28-годишната унитарност и самостојност денеска беше ...
сите 200 | | | веќе видена

Боите на Македонија се оние што доминираат на бабините скутници, веленца, килими, миленца, шамии, чорапи, елеци, фанели: црвената, црната и жолтата. Боите на ...
сите 95 | | | веќе видена

Случувањата со аферата Рекет без дилема дојдоа во многу лош момент во кој се решаваа за долгочекуваниот датум за почнување преговори за евроинтеграции, смета ...
сите 582 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Законот за идниот статус на СЈО неделава во Собранието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: