Собранието ќе ја води кампањата за референдумот


Успешниот референдум и големата поддршка од граѓаните ќе го обезбедат двотретинското мнозинство за промена на Уставот во Собранието. Премиерот Заев убеден дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Премиерот Зоран Заев денеска на чествувањето на Голема Богородица во Крива паланка, се осврна и на референдумот за 30. септември.Тој истакна дека граѓаните со ...
| | веќе видена | слични
10 копии

СДСМ засега нема проекција колку пари ќе потроши за кампањата за референдумот, но сите пари што од буџетот ќе бидат потрошени за таа намена единствено и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Мисијата на ОБСЕ/ОДИХР од вчера и официјално почнаа со набљудување на референдумот, што ќе се одржи на 30 септември. Во меѓувреме, Собранието соопшти дека 71 ...
| | веќе видена | слични

СДСМ за референдумот ќе се обиде да влезе во коалиција со многу политички партии, и оттука ќе зависи и буџетот на коалицијата со која ќе настапат пред ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Целиот свет ни дава максимална поддршка и затоа сега е моментот да одлучиме дали сме дел од светот или не. Договорот со Грција го гарантира нашиот идентитет, ...
сите 113 | | | веќе видена

Не постои држава на која што Уставот и е подготвуван од соседите. За жал, македонскиот народ е експеримент на Зоран Заев. Достоинството на македонскиот народ е ...
сите 87 | | | веќе видена

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 77 | | | веќе видена

Продолжува максималниот ефект на ракометарите на Вардар на средбите со шведски Кристијанштад, откако вечерва во СЦ „Јане Сандански“ црвено-црните триумфираа со ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Собранието ќе ја води кампањата за референдумот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: