СЈО во слободен пад


Големите очекувања од СЈО се претвораат во разочараност и изгубена надеж дека ќе се елиминира деценискиот принцип на неказнивост. Ослободителната пресуда на ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ не ја одбива, но не ја ни прифаќа понудата на Владата да биде дел од преговарачката структура која ќе ги води пристапните преговори за ...
| | веќе видена | слични

Додека власта ноншалантно гледа што се случува Врховниот суд се претвори во најважната тврдина од каде што почна реставрацијата на режимот. Колумна на Љупчо ...
| | веќе видена | слични

Рововите меѓу двете најголеми политички партии во земјава СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ стануваат сè подлабоки, откако лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски ја повлече ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Никој не се надеваше дека толкави глупости може да се кажат. Ако се бориме за правна држава, треба да оставиме правните процеси да течат, рече денеска ...
| | веќе видена | слични
4 копии

ВМРО-ДПМНЕ секогаш е подготвена за предвремени парламентарни избори. ВМРО-ДПМНЕ е подготвена жестоко да го порази Зоран Заев и СДСМ на парламентарни избори, ...
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешни работи ги демантира тврдењата на Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, изнесени синоќа во телевизиска емисија дека се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На својот фб-профил Марија Плевнеш објави неколку снимки од фризерницата во која таа се наоѓа заедно со бившата главна обвинителка на СЈО, Катица Јанева. ...
сите 819 | | | веќе видена

Како ќе стигне власта до 2/ 3 мнозинство за законот со кој СЈО останува дел од организиран криминал? Ќе има ли нови пазарање во законодавниот дом или пак ќе ...
сите 162 | | | веќе видена

Штитење на криминалци и сокривање на криминалот е одлика единственo на ВМРО-ДПМНЕ. Единствениот криминален октопод е сместен во Будимпешта и е раководен од ...
сите 179 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски во интервју за Радио Слободна Европа вели дека се залага за помирување, а на забелешките на ВМРО-ДПМНЕ дека помирувањето го ...
сите 128 | | | веќе видена

Британското списание „The Sun“ пишува дека бракот на најдобриот тенисер на светот има проблеми. Англичаните во текот на Вимблдон го покажаа своето вистинско ...
сите 133 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЈО во слободен пад

Од:
До кого (е-маил):
Порака: