ВМРО-ДПМНЕ бара субвенционирање на станоиздавачите во Охрид


4 копии

Додека градот е полн со странски туристи, домашните туристи заминуваат, поради зачестените земјотреси и паниката која со тоа се шири, исткануваат од ОК на ...
| | веќе видена | слични

Охридските пратениците од ВМРО ДПМНЕ поднеле амандмани на ребалансот на државниот буџет за субвенционирање на штетите од земјотресите и субвенционирање на ...
| | веќе видена | слични

Охридските пратеници од редовите на ВМРО-ДПМНЕ поднеле два амандмани за ребалансот на буџетот на Република Македонија, со кои се бара од Владата да ги ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Охрид отсекогаш претставувал главна туристичка дестинација во Република Македонија како на домашни така и на странски туристи и гости. Владата која беше ...
| | веќе видена | слични

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ од Охрид поднесаа амандмани на ребалансот на Буџетот со коишто се предвидува субвенционирање на штетите од земјотресите и ...
| | веќе видена | слични

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека Охрид од секогаш преставувал главна туристичка дестинација во Република Македонија како на домашни така и на странски туристи и гости ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Министерот за надворешни работи Никола Димитров на маргините од на 72-то Генерално собрание на ОН, вчера во Њујорк, во својство на претседавач со ...
сите 342 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ бара субвенционирање на станоиздавачите во Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: