Автобусите од утре сообраќаат по вообичаениот зимски возен ред


15 копии

Владата на Република Македонија донесе итна мерка за продолжување на траењето на зимскиот распуст по континуирано зголемените концентрации на загадувачки ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерството за образование и наука, придржувајќи се до препораката на Министерството за животна средина и просторно планирање, одлучи почетокот на второто ...
| | веќе видена | слични
2 копии

И покрај тоа што Министерството за образование и наука го продолжи зимскиот распуст поради енормното загадување, ЈСП информираше дека од утре автобусите ќе се ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Во врска со континуирано зголемените концентрации на загадувачки честички во воздухот во повеќе градови во Република Македонија, како и метеоролошките прогнози ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 166 | | | веќе видена

До крајот на неделата ќе се знае дали СДСМ и ДУИ ќе излезат на претседателските избори со заеднички кандидат, кажа премиерот Зоран Заев по денешната средба со ...
сите 223 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 255 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 263 | | | веќе видена

Партиското знаме на ВМРО ДПМНЕ викендов се вееше на Центарот за култура во Струга. Ова бил единствениот слободен простор на тој датум што собира шестотини ...
сите 156 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст" што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Автобусите од утре сообраќаат по вообичаениот зимски возен ред

Од:
До кого (е-маил):
Порака: