(ВИДЕО) Викторија Лоба мистична и секси во новиот спот за „Опиум“


2 копии

Создадено на Среда, 30 Декември 2015 15:05 Откако на почетокот од месец декември ја објави дуетската песна „Киша и сунце“ со Црногорецот Вања Радовановиќ, поп-пејачката Викторија Лоба годината ја заокружува со премиерата на спотот за песната „Опиум“. Спотот е во реализација на „ExitB“ продукција и е реализиран на отворено во Маврово и Козјак. „ Сакав “Опиум” да добие видео запис и да ја претстави визуелно песната, ја слушам како се врти на радио станиците, а сега редно е публиката да ја доживее песната и на ТВ, вели Лоба. Автор на музиката е Дамјан Лазаров, на текстот се потпишува Лоба, додека продукцијата е на Роберт Билбилов. Имено, Викторија Новата година ќе ја дочека во Охрид на градскиот плоштад каде охриѓани ќе можат да уживаат во нејзиниот настап во живо.
| | веќе видена | слични
2 копии

Викторија Лоба неодамна го промовираше видео записот за веќе објавената песна “Опиум”, чиј текст го напиша самата Лоба, музиката е дело на Дамјан Лазаровски, а продукцијата ја направи Роберт Билбилов. Екранизацијата за оваа балада ја изработи тимот на продукцијата “Егзит Б”, а снимањето се одвиваше на отворено, во Маврово и Козјак. Како изгледа сето тоа можете да погледнете во продолжение. Инаку, пејачката Новата 2016-та ја дочека во работна атмосфера, со настап на плоштадот во Охрид, а со исто темпо продолжува и во текот претстојните викенди.
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако на почетокот од месец декември ја објави дуетската песна „Киша и сунце" со Црногорецот Вања Радовановиќ, Викторија Лоба деновиве го промовираше и видеото за синглот "Опиум" кој е најава за нејзиниот нов албум кој треба да излезе наскоро.Откако на почетокот од месец декември ја објави дуетската песна „Киша и сунце" со Црногорецот Вања Радовановиќ, Викторија Лоба деновиве го промовираше и видеото за синглот "Опиум" кој е најава за нејзиниот нов албум кој треба да излезе наскоро.Сакав "Опиум" да добие видео запис и да ја претстави визуелно песната, ја слушам како се врти на радио станиците, а сега редно е публиката да ја доживее песната и на ТВ, откри пејачката која за најлудата ноќ ги забавуваше охриѓани.Спотот е во реализација на „ЕxitB" продукција , а кадрите се снимени во Маврово и Козјак.Автор на музиката е Дамјан Лазаров, на текстот се потпишува Лоба, додека продукцијата е на Роберт Билбилов.
| | веќе видена | слични
2 копии

Викторија Лоба ја заокружи 2015-тата година со нов видеозапис за прекрасната нумера “Опиум” која веќе интензивно се врти по македонските радиостаници. Автор на музиката на “Опиум” е Дамјан Лазаров, а на текстот самата Лоба. Продукцијата на песната ја направи Роберт Билбилов, долгогодишниот соработник на пејачката, а пак режисер и продукција на видео записот е “Exit B“ продукција. Спотот е снимен на отворено во Маврово и на Козјак. Новата година, Лоба ја дочека на Охридфскиот плоштад, а пак изминатиов месец сними и дуетска песна со црногорецот Вања Радовановиќ. Во продолжение, погледнете го новиот, зимски спот за “Опиум” :
| | веќе видена | слични

Спотот е во реализација на „ExitB“ продукција и е реализиран на отворено во Маврово и Козјак, пишува „Вистина“. „Сакав “Опиум” да добие видео запис и да ја претстави визуелно песната, ја слушам како се врти на радио станиците, а сега редно е публиката да ја доживее песната и на ТВ, вели Лоба. Автор на музиката е Дамјан Лазаров, на текстот се потпишува Лоба, додека продукцијата е на Роберт Билбилов.
| | веќе видена | слични

Талентираниот штипјанец, кој на публиката ѝ е најпознат по победата на „Макфест“ во 2011 година, Зоран Илиев неодамна ја објави својата нова песна, пригодно насловена „Среќна Нова година“, чиј автор на музиката и текстот е Дејан Панов, а аранжманот и продукцијата се дело на Јане Дунимаглоски. Песната е снимена во студиото за Тонска продукција при Универзитетот за аудиовизуелни уметности – ЕСРА, од студентите во класата на м-р Валентино Скендеровски.Во изминативе години, Зоран објави уште неколку песни, меѓу кои „Моја вистина“ и „It’s My Broken Heart“, а за Новата 2016 година вети дека ќе биде поактивен на музичката сцена: „Среќна Нова година на сите мои фанови, пријатели, пријателки, другари, другарки, роднини… Од срце Ви посакувам да имате многу здравје и да сте успешни на секое поле во животот! Се гледаме во 2016 со уште појако темпо и со многу повеќе музика!“,порача Илиев, чија празнична честитка е спакувана со текстуален видео запис, дело на „Јапонец пикчрс“, а како изгледа и звучи сето тоа погледнете во ...
| | веќе видена | слични

Атрактивната пејачка Викторија Лоба го пушти во етер нејзиниот најнов видеозапис за песната „Опиум“. Спотот се снимаше изминатата недела во Маврово и на Козјак, а истиот се работеше под режисерската палка на „ExitB“ продукција. - Сакав „Опиум“ да добие видеозапис и да ја претстави визуелно песната. Ја слушам како се врти на радиостаниците (голема благодарност до нив) и време беше публиката да ја доживее песната и на ТВ. За стилот се погрижија „Ламас“ и „Шевро“, а шминката е на стилистката и мејкап-артистката Магдалена Медичи. Викторија Новата година ќе ја дочека во Охрид на градскиот плоштад, каде што охриѓаните ќе можат да уживаат во македонските хитови во живо.
| | веќе видена | слични

По прекрасната божиќна песна на дел од македонските изведувачи и младиот пејач Зоран Илиев одлучи да ја изненади македонската јавност со нова празнична мелодија. Пејачот кој одлично го памтите по хитот Ангели и демони кој му донесе и победа на реномираниот фестивал „Макфест“ во 2011 година, Зоран Илиев празниците ги честита со тема насловена како Среќна нова година. Зад песната како автори се потпишуваат Дејан Панов (музика и текст) и Јане Дунимаглоски (аранжман и продукција), а материјалот е снимен во студиото за Тонска Продукција при Универзитетот за Аудиовизуелни Уметности ЕСРА од студентите во класата на М-р Валентино Скендеровски. Видеото со текстот и визуелните ефекти се дело на Japonec Pictures.
| | веќе видена | слични

Останато

Американскиот секретар за одбрана Џејмс Матис вели дека референдумот на 30 септември е најважното гласање во историјата на македонската нација и дека треба да ...
сите 171 | | | веќе видена

Полицаецот-убиец Енвер Тоска, иако не ги исполнувал условите да биде полицаец добил значка и пиштол по интервенција на ДУИ, и тоа во време кога министер за ...
сите 158 | | | веќе видена

Претерувањето е дел од нашиот менталитет. Па така, што би рекол мојот пријател Велија, деновиве се претера и со емитувањето изјави на познати јавни личности, ...
сите 111 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 120 | | | веќе видена

Eвроатлантската иднина на државата, актуелните политички случувања во државата, како и претстојниот референдум беа темите на кои денеска претседателот на ...
сите 202 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 12 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 85 | | | веќе видена

Охрид, 19. септември 2018 (ИНПРЕС) – Градоначалникот на Охрид проф. д-р Јован Стојаноски и секретарот Игор Бежоски, денес имаа работна средба со Џеват Кицара, ...
сите 23 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Викторија Лоба мистична и секси во новиот спот за „Опиум“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: