Какво време ќе имаме во првиот ден од новата година?


6 копии

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно сончево со мала до умерена локална облачност и претежно тивко и студено. Долж Повардарието ќе дува слаб ветер од северен правец. Утринската температура се движи од -11 до минус четири, а дневната од два до девет степени. Во Скопје, времето ќе биде претежно сончево, односно ведро и студено. Утринската температура ќе се спушти до -11, а дневната ќе се искачи до три степени. СРЕЌНА НОВА ГОДИНА! Во рамки на новиот концепт на работа, термините 16:30 / 19:30 и 22:30 во работните денови се резервирани за информативен преесек на најважните информации и настани во 60 секунди. Инфомраците за времето следете ги во 09:00 наутро и во 17:30 попладне. Најновите информациите низ призмата на информативното издание NEWSFLASH на Гласот на Америка прследете го во 18:30, а вестите од САД во минута во 20:30. Во наредниот период очекувајте и многу нови содржини. Вашите предлози, критики и идеи испраќајте ни ги на info@ntv.mk или на нашата Фејсбук фан страна. Следете не`!
| | веќе видена | слични

Утре променливо облачно и многу студено со умерен, а вдолж Повардарието засилен северен ветер. На места ќе провејува слаб снег.Т-мин. од -17 до -8 а т-макс. -13 до -6 степени. Во Скопје, променливо облачно со кратки сончеви периоди. Ќе дува умерен, повремено засилен северозападен ветер. Т.мин. -13, Т.макс -9 степени. Во наредните денови  ќе се задржи променливо облачно и многу студено време со услови за провејување на локален слаб снег. Утринските температури  насекаде ќе бидат многу ниски, особено во недела, кога на места ќе се спуштат и под -20-тиот степен, а дневните ќе бидат во благо покачување. /УХМР
| | веќе видена | слични
2 копии

Времето во Македонија утре ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, наместа ќе има услови за провејување на слаб снег. Ќе дува умерен, а долж Повардарието засилен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус 17 до минус осум, а дневната од минус 13 до минус шест степени. Во Скопје слично време, променливо облачно со сончеви периоди и со умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се спушти до минус 13, а дневната ќе се искачи до минус девет степени. Во наредните денови ќе се задржи променливо облачно и многу студено време со услови за провејување на локален слаб снег. Утринските температури насекаде ќе бидат многу ниски, кога наместа ќе се спуштат и под -20 степени, а дневните ќе бидат во благо покачување.
| | веќе видена | слични

Во Хрватска на Биоково, на највисокиот врв Свети Јуре, температурата се спуштила на минус 17,6 степени Целзиусови, а во Макарска утрово е забележана температура од - 2 степени. Надлежните ги предупредуваат возачите да бидат внимателни на патиштата во близина на Макарска, поради силни удари на ветер. Погледнете го видеото кое е снимено во близина на Макарска:
| | веќе видена | слични

Врнежите од снег во текот на вечерните часови постепено ќе престануваат, но затоа не очекува студ. Времето утре ќе биде умерено облачно и многу студено со засилен северен ветер. Дневната температура ќе се движи од - 6 до - 15 степени. Во наредните денови ќе се задржи променливо облачно и многу студено време со услови за провејување на локален слаб снег.И утре ќе дува засилен северен ветер. Утинските температури насекаде ќе бидат многу ниски, особено утре, кога на места ќе се спуштат и под -20-тиот степен, а дневните ќе бидат во благо покачување. Најмногу снег има на Маврово (83 см), потоа Пожаране (68 см), Лазарополе (53 см), Дебар (33 см), Тетово (30 см), Скопје (18 см).
| | веќе видена | слични

Времето утре ќе биде умерено облачно и многу студено со засилен северен ветер. Дневната температура ќе се движи од - 6 до - 15 степени. Во наредните денови ќе се задржи променливо облачно и многу студено време со услови за провејување на локален слаб снег.И утре ќе дува засилен северен ветер. Утинските температури насекаде ќе бидат многу ниски, особено утре, кога на места ќе се спуштат и под -20-тиот степен, а дневните ќе бидат во благо покачување.
| | веќе видена | слични
11 копии

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, особено во источните делови каде ќе дува слаб ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус 13 до минус три, а дневната од четири до 10 степени. Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. Утринската температура ќе се спушти до минус осум, а дневната ќе се искачи до осум степени. Во наредните три дена времето ќе биде стабилно и суво. Утрата ќе бидат студени, а преку денот сончево со мала до умерена облачност. Дневната температура ќе биде во благ пораст. Кон средината на наредната недела се очекува зголемување на облачноста со локални врнежи од дожд и снег и повторно опаѓање на дневната температура за неколку степени.
| | веќе видена | слични
3 копии

Во наредните денови ќе се задржи променливо облачно и многу студено време со услови за провејување на локален слаб снег.И утре ќе дува засилен северен ветер. Утинските температури насекаде ќе бидат многу ниски, особено утре, кога на места ќе се спуштат и под -20-тиот степен, а дневните ќе бидат во благо покачување. И утре ќе дува засилен северен ветер. Утинските температури насекаде ќе бидат многу ниски, особено утре, кога на места ќе се спуштат и под -20-тиот степен, а дневните ќе бидат во благо покачување. УХМР Македонија
| | веќе видена | слични
2 копии

Според прогнозата на синоптичарите денес во Струга ќе биде облачно со повремени врнежи од снег и дневна температура од -5. Во текот на вечерта ќе биде уште поладно, температурата ќе падне до -17 степени целзиусови. Особено студено ќе е во текот на утрешниот ден. Ќе имаме сончево време, со максимална температура -12, а минимална -19. Слично време не очекува и во недела. Времето ќе биде сончево со повремено наоблачување и максимална темепратура од -9, а минимална -16. Денес и утре ќе дува засилен ветар од северо источна страна, чиј интензитет ќе се намали во недела.
| | веќе видена | слични
5 копии

Облачно и студено со повремени врнежи од снег со послаб интензитет, особено претпладне. Ќе дува силен северен ветер. Можна е појава на снежни навеви. Утринската температура ќе се движи од -10 до -1, додека дневната ќе биде во интервал од -11 до -3 Целзиусови степени. Во Скопје и околината облачно со слаб снег и утринска температура околу -5 и дневна до -7 степени. За време на викендот облачноста делумно ќе се намали, но не е исклучено на места да провејува слаб снег. Ќе дува засилен северен ветер и ќе биде многу студено.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во изминатите неколку недели, парада високи западни официјални лица поминаа низ Скопје, скромниот главен град на малата Република Македонија, која е помала од ...
сите 227 | | | веќе видена

Повторно тензично на судскиот процес. Обвинетиот Игор Југ вербално ги нападна судијката Добрила Кацарска и сведокот Агим Нухиу и потоа стана од столчето ...
сите 170 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 67 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 224 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Штип поднесе кривична пријава против Н.А.(31) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување ...
сите 124 | | | веќе видена

Вчера во Општина Демир Капија, имаше теренска посета Орце Ѓорѓиевски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ заедно со својот тим.– Согласно контактите кои што ги имав со ...
сите 210 | | | веќе видена

Големата италијанска и светска актерка Клаудија Кардинале, како и оскаровецот Роџер Дикинс денеска во попладневните часови пристигнаа во Македонија. Клаудија ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Какво време ќе имаме во првиот ден од новата година?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: