Македонија прифати дека Самоил е бугарски цар, а Наум и Климент хиротонисани од бугарска црква

Иван Илчев, член на комисијата за историја од Бугарија нагласува дека работата на заедничката комисија со Македонија е дојдена до критична фаза поради ликот и ...
| | веќе видена | слични

За Единствена Македонија и македонскиот народ е крајно симтоматичен молкот на Македонската академија на науките и уметностите на се поагресивните барања на ...
| | веќе видена | слични

Македонија мора да разбере дека во Втората светска вojна немало фашиcтичкa окупација од Бугарија, учебниците мора да се сменат, мора да разбере дека Гоце ...
| | веќе видена | слични

Македонија мора да разбере дека во Втората светска војна немало фашистичка окупација од Бугарија, учебниците мора да се сменат, мора да разбере дека Гоце ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Од Единствена Македонија на Јанко Бачев истакнуваат дека со неверување гледаат на барањата на бугарската страна во македонско-бугарската комисија за ревизија ...
| | веќе видена | слични

Единствена Македонија со неверување гледа колку барањата на членовите од бугарска страна во македонско-бугарската комисија за ревизија на историјата стануваат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Не само со разрешувањето на техничката министерка за труд и социјална политика Рашела Мизрахи, туку и со секојдневните обвинувања меѓу техничките министри и ...
сите 481 | | | веќе видена

Флакрон Беџети, портпарол на Алијансата за Албанците на новинарско прашање истакна дека тие како политички субјект биле заинтересирани за трипартиска ...
сите 170 | | | веќе видена

Додека Чулев глуми загриженост за набавката и квалитетот на чизмите за полицајците, вистината е дека чизмите за кои зборува тој, се набавени од страна на Ѓоко ...
сите 362 | | | веќе видена

Вилма Русковска и Љубомир Јовевски сеуште молчат за објавената аудио снимка во Собранието каде што слушајќи го гласот на Зоран Заев признава дека со маркетинг ...
сите 117 | | | веќе видена

Пред седиштето на НАТО се прават последните подготовки за подигнување на знамето на Северна Македонија како 30. членка на Алијансата. Во неделата Собранието го ...
сите 302 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ќе издава пасоши во редовна постапка само за граѓани на кои им е неопходен, односно критериумите за приоритет во наредниот ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија прифати дека Самоил е бугарски цар, а Наум и Климент хиротонисани од бугарска црква

Од:
До кого (е-маил):
Порака: