Вестбрук и Џорџ влегоа во историјата на НБА


6 копии
2 копии

Најсилната светска кошаркарска лига ги прогласи најдобрите во двете конференции за минатата седмица. МВП на Источната конференција е кошаркарот на Индијана, ...
| | веќе видена | слични

Оклахома, 12. февруари 2019 (ИНПРЕС) – Пол Џорџ постигна 47 поени, а Расел Вестбрук постави нов рекорд (десетти последователен трипл-дабл учинок) за Оклахома ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Оклахома го победи Портланд со 120:111, а Расел Вестбрук го постигна својот десети трипл-дабал по ред со што го надмина и Вилт Чембрлен.Расел Вестбрук постигна ...
| | веќе видена | слични

Изминатата вечер во НБА лигата се одиграа повеќе натпревари. Кошаркарите на Денвер конечно ја прекинаа црната серија и од три порази во низа. Денвер славеше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Осигурителната компанија „Еуросиг" потврди дека автобусите и патниците на „Дурмо турс" се осигурени кај нив и дека по трагичната автобуска несреќа на патот ...
сите 286 | | | веќе видена

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 176 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 277 | | | веќе видена

Република Македонија нема потреба од нов Зоран Заев. На граѓаните им е преку глава од понижување и обесчестување на државата, граѓаните сакаат претседател кој ...
сите 159 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби, вечерва остро реагираше на информациите што ги објави порталот Алмакос дека тој отворено ќе лобира Никола Димитров да биде ...
сите 197 | | | веќе видена

Доналд Трамп го обвини популарното комично шоу „Сабота вечер во живо“ дека е платено да ги напаѓа само републиканците и повика на одмазда и истрага откако уште ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вестбрук и Џорџ влегоа во историјата на НБА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: