„НАЈК“ НАПРАВИ ФОТОШОП: Роналдо всушност носи адидас-дуксер (ФОТО)


Смешно е што Кристијано Роналдо всушност носи адидас-дуксер на оригиналната слика, коментираше твитерџија откако ја сподели оригиналната фотографија Спортската компанија „Најк“ се посрамоти со својот мизерен потег на Твитер откако објави обработена фотографија со Роналдо како мало момче. За да ја прослават победата на Лигата на Шампиони, направија рекламен постер со Роналдо со слоган „Ова момче знаеше“, со препознатливиот знак на „Најк“. Роналдо, исто така, го објави ова на својот профил: #JustDoIt pic.twitter.com/GmQrtf6aKf — Cristiano Ronaldo (@Cristiano) June 4, 2017 За жал, не се во право, еден твитерџија веднаш ги демантираше со свој пост во кој стои оригиналната фотографијата каде што фудбалерот носи дуксер од марката „Адидас“. „Смешно е што Роналдо всушност носи адидас-дуксер на оригиналната слика“, коментираше твитерџија откако ја сподели оригиналната фотографија. I find it hilarious you were actually wearing an Adidas jumper in this photo xD pic.twitter.com/q5AQ5alDFy — JΛY BUCKS
| | веќе видена | слични

Кристијано Роналдо платил 200 000 евра за новите членови на семејството – близнаците Ева и Матео, тврдат португалските медиуми. Мајката на CR7 Долорес Авеjро патувала до САД, за да најде соодветна сурогат мајка. Мајката била избрана од каталог, по што е потпишан договор со кој се откажува од правата на новороденчињата. Оваа недела близнаците ќе се приклучат на првото дете на Роналдо – Кристијано Роналдо Џуниор.
| | веќе видена | слични

Ѕвездата на Реал Мадрид – Кристијано Роналдо, го направи синот целосна своја копија. Освен што Кристијано-Џуниор демонстрира одлични фудбалски вештини и талент кон голот, 6-годишниот дечко веќе изгледа исто како тато. Како што е познато, пред неколку дена светските медиуми грмнаа со веста дека Роналдо стана татко на близнаци од сурогат мајка. Сè уште нема официјална потврда на оваа информација ниту од фудбалерот ниту од неговиот агент. “Матео и Ева, ова се имињата на близнаците на Роналдо. Кристијано стана татко повторно во четвртокот. Момчето и девојката се родени од сурогат мајка”, гласеше веста на телевизија “SIC”.
| | веќе видена | слични
2 копии

Најдобриот светски фудбалер Кристијано Роналдо не жали пари кога се работи за деца. Познато е дека тој има едно дете кое го носи неговото име и е добиено од сурогатмајка во САД. Жената што го родила има потпишано договор дека никогаш нема да проговори и дека за тоа добила чек од неколку милиони долари. Истата шема Кристијано ја искористи и за близнаците Ева и Матео, кои на свет дојдоа пред неколку дена. И нив на свет ги донесе сурогатмајка на која ѝ биле исплатени 17 милиони долари. Но, семејството Роналдо наскоро би можело да се зголеми за уште еден член бидејќи таблоидите пишуваат дека неговата девојка Гергина е трудна и дека очекуваат дете.
| | веќе видена | слични

Португалскиот ТВ канал SIC објави вест дека фудбалската ѕвезда Кристиано Роналдо доби близнаци, момче и девојче. „ Матео и Ева се имињата на близнаците кои Роналдо ги доби од сурогат мајка. Тоа е тајна која Кристиано уште не ја споделил со светот, пренесува португалскиот медиум . Децата, како што пренесува SIC, се родиле минатиот четврток. Фудбалерот на Реал Мадрид и неговите претставници за медиумите не ги коментираа овие наводи, а британски The Sun во март пишуваше дека Роналдо ќе стане татко на близнаци кои ќе му ги роди сурогат мајка на западот од САД. Тој веќе го има шестгодишниот син Кристиано Роналдо Јуниор . Неговото раѓање беше објавено во јули, 2010 година, преку официјалните профили на фудбалерот на социјалните мрежи. 32-годишниот фудбалер е во врска со шпанскиот модел Георгина Родригез .
| | веќе видена | слични

Сепак она што сега ги остава во прашалници фановите на Роналдо е најновата фотографија која ја прикачи на Инстаграм на која заедно со својот син имаат иста фризура и избричена линија. Медиумите веќе почнаа да нализираат и шпекулираат дека овие две исти стајлинзи само го најавуваат раѓањето на новите членови од сурогат мајка во семејството на Роналдо. ❤️️ A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on Jun 11, 2017 at 7:28am PDT Фудбалерот за прв пат стана татко во 2010-та година кога од сурогат мајка го доби својот син Кристијано Џуниор.
| | веќе видена | слични

 Ѕвездата на Реал Мадрид, поред тврдењата на медиумите, викендов станал татко по вторпат, на две близначиња добиени од сурогат мајка. Двете дечиња, момче и девојче кои се викаат Матео и Ева, биле родени во четвртокот, тврдат португалските медиуми. „Матео и Ева, тоа се имињата на двете деца на Роналдо,“ гласеше објавата. „Момчето и девојчето се родени од сурогат мајка. Но, тоа е тајна која Роналдо сè уште не ја открил пред светот.“ Никој сè уште нема видено фотки од дечињата, ниту пак има официјална потврда од агентите на Роналдо. Како што семејството на Роналдо одбиваат да зборуваат за мајката на Роналдо Џуниор, очигледно истото ќе се случува и со двете близначиња. Очигледно, девојката на Роналдо, Џорџина Родригез, исто така нема проблем со чување на тајната. Иако неодамна имаше шпекулација за нејзина наводна бременост, мајката на Роналдо, Долорес, ги поби гласините: „Нема поента, едноставно ја имаше ставено раката на нејзиниот стомак.“
| | веќе видена | слични

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо стана татко на близнаци од сурогат мајка, објавија вчера португалските медиуми. Матео и Ева се имињата на близнаците на Роналдо, а фудбалерот стана татко во четвртокот, сепак оваа информација уште не е потрврдена од самиот играч, пишуваат тамошните медиуми. Ова не е прво дете за Роналдо, кој во јуни 2010 година го доби своето прво дете Кристијано јуниор исто така од сурогат мајка. Триесет и две годишниот фудбалер иако во моментов е со својата девојка Георгина Родригез, сепак тој се одлучи за деца од сурогат мајка.
| | веќе видена | слични

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, стана татко на близнаци од сурогат мајка. Децата се девојче и момче и се крстени Ева и Матео, а се родиле во четвртокот, според португалски медиуми. “Матео и Ева, ова се имињата на близнаците на Кристијано Роналдо. Девојчето и момчето се родени од сурогат мајка. “, тврдат медиумите од родната земја на фудбалерот. Сè уште нема официјална потврда на веста ниту од спортистот, ниту од неговите агенти. Веста дека Кристијано Роналдо ќе стане татко по втор пат стана јасна уште во месец март оваа година. Фудбалерот веќе има едно дете, момче кое во моментот е на 6 години.
| | веќе видена | слични

Наводно , Роналдо станал татко на момче и девојче на крајот на оваа недела.  Според медиумите од неговата родна Португалија, Кристијано Роналдо , од платената сурогат мајка доби близнаци кој ги добиле имињата Матео и Ева. Инаку, португалските таблоидите уште во април шпекулираа дека Роналдо ангажирал жена која ќе му роди близнаци, и дека таа живее во Америка. Децата веднаш по раѓањето со авион со авион ќе бидат пренесени во вилата на Кристијано на периферијата на Мадрид, напишаа шпанските таблоиди. Капитенот на Португалија, пред неколку години го изненади светот кога одлучи да се грижи за синот Кристијанино добиен во врската со непозната жена. Кристијано Роналдо , засега е без коментар за раѓањето на близнаците. 
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во текот на следните неколку денови, поточно некаде до вторник ќе продолжи променливото време со локални послаби врнежи и тоа од дожд на ниските и снег на ...
сите 222 | | | веќе видена

Залудни се обидите на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ преку неосновани кривични пријави да го блокираат напредокот на државата, се наведува во реакцијата на СДСМ на прес ...
сите 229 | | | веќе видена

Јелена Карлеуша и Огњен Врањеш имаат експлицитно видео клип кој секој момент може да осамне во јавноста. Пеачката и фудбалерот се снимале за време на се*с во ...
сите 170 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 61 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата, досега, се вакцинирани 2.925 деца. Денеска до 13 часот вакцинирани се 181 дете, соопшти Министерството за здравство. За време ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„НАЈК“ НАПРАВИ ФОТОШОП: Роналдо всушност носи адидас-дуксер (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: