Вечерва премиера на „Перфектни странци“ во Охрид


2 копии

Охрид, 13. мај 2019 (ИНПРЕС) – Бурни аплаузи и преполна сала во Центарот за култура „Григор Прличев“, во знак на поддршка за охридската независна аматерска ...
| | веќе видена | слични

Што би се случило доколку се откријат сите тајни од т.н. „црни кутии“, нашите мобилни телефони? Сите смс пораки, сите телефонски, повици, сите фотографии и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Охрид, 9. мај 2019 (ИНПРЕС) – Оваа година по деветти пат се одржа Филозофскиот Филмски Фестивал со веќе традиционалната средношколска видео лектира. – ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 08. мај 2019 (ИНПРЕС) – Охридската независната аматерска актерска група „Актум“ се подготвува за премера на својата прва претстава „Оправдано иселени“. ...
| | веќе видена | слични

Останато

По неколку дена од финалето, евровизиската „Proud“ веќе доби повеќе од милион прегледи на „Јутуб“, а веќе неколку дена е во „трендинг“ на „Јутуб“. Имено ...
сите 452 | | | веќе видена

 Но, опозицијата го оспорува неговиот кредибилитет по скандалот со нелегална набавка на наркотици. Пратениците на ВМРО ДПМНЕ допрва ќе се координираат дали ...
сите 78 | | | веќе видена

Програмата за економски реформи не е само пополнување прашалници, не е тоа целта, рече Валтер Дефа германскиот советник во Владата, кого го испрати германската ...
сите 101 | | | веќе видена

Данкан Лоренс и ја донесе победата на Холандија на Евросонг и тоа по цели 44 години. Интересно е дека пред финалето кладилниците на 24 – годишниот Холанѓанец ...
сите 417 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вечерва премиера на „Перфектни странци“ во Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: