Ново збогатување на книжниот фонд во библиотеката „Григор Прличев“

2 копии

Охрид, 29. мај 2019 (ИНПРЕС) – Во работна посета на НУ Библиотека „Григор Прличев“ престојуваше делегација од библиотекари од Универзитетска библиотека на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Охрид, 22. мај 2019 (ИНПРЕС) – Утре во библиотеката „Григор Прличев“ ќе биде отворена изложба на литература, а во пресрет на 24-ти мај – Денот на сесловенските ...
| | веќе видена | слични

Останато

Историските настани и личности не се работа на политичарите и на комисии, вели историчарот Тодор Чепреганов во однос на ставовите кои доаѓаат од официјална ...
сите 232 | | | веќе видена

Мерките од четвртиот пакет се дефинирани. Тој претставува продолжение на претходните три и тежи 350 милиони евра, а одлуката треба денеска на седница да ја ...
сите 261 | | | веќе видена

Нови 141 случај со Ковид-19 од 1.559 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починат е пациент од ...
сите 185 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ново збогатување на книжниот фонд во библиотеката „Григор Прличев“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: