Четири сообраќајки со две повредени лица и многу возачи исклучени од сообраќај

Во текот на изминатот ден (11.02.2019 година) на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје се случиле вкупно четири сообраќајни незгоди од кои две ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Шест лица се здобиле со лесни телесни повреди во пет од вкупно девет сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

СВР Штип викендов спроведе засилена акциска контрола на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол . Од извршената контрола кај 266 контролирани, кај ...
| | веќе видена | слични
2 копии
10 копии
повеќе

Останато

Претставник на извршната власт, ниско во хиерархија, денес призна дека знаел дека ќе има истрага уште таа пред да почне во ЈО.... А замислете што знаат тие ...
сите 332 | | | веќе видена

Вкупно 171 предмет презело Јавното обвинителство на Република Северна Македонија од Специјалното јавно обвинителство, велат од ЈОРСМ за МИА. – Јавното ...
сите 161 | | | веќе видена

Адвокатката на Катица Јанева, Ирена Фрчкоска во вечерашното гостување во емисијата 360 Степени најави дека одбраната најверојатно ќе бара снимките кои ги ...
сите 331 | | | веќе видена

Бизнисменот Зоран Азманов денеска беше во Јавното обвинителство, каде даде исказ во врска со случајот „Рекет“, при што нагласи дека во обвинителството бил да ...
сите 127 | | | веќе видена

Иако сериозните мажи покрај себе сигурно сакаат амбициозна и зрела партнерка, повеќето од нив стравуваат од жените кои се родени во овој хороскопски знак. ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Четири сообраќајки со две повредени лица и многу возачи исклучени од сообраќај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: