Како во охридско се празнува Тодорова Сабота?

Празник на приврзаноста кон велигденскиот пост Именден празнуваат: Тодор, Тодорка, Божидар (доаѓа од Тео-Бог и дар) Јавувањето на Св. Теодор Тирон и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Општина Крива Паланка почна со подготовките за реализација на јубилејната, десетта, културна манифестација „Невестинско поклонение на Свети Теодор Тирон ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во рамките на својата посета на политичкото собрание на Европската Народна Партија што се одржува во Брисел ...
сите 276 | | | веќе видена

Откако скопскиот Кривичен суд му одреди куќен притвор на поранешниот градоначалник на Карпош, Стевчо Јакимовски, од неговата партија ГРОМ, денеска реагираа ...
сите 187 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, вчера беше помеѓу граѓаните на Гевгелија, каде учестуваше на граѓанска трибина со младите. Пред ...
сите 121 | | | веќе видена

Како што најавија од опозицискиот Сојуз за Србија (СзС) денеска пред зградата на општина Гроцка, во близина на Белград, се одржа протест со цел разрешување од ...
сите 209 | | | веќе видена

Целиот процес поврзан со случувањата на 27-ми април е политички монтиран и мотивиран. Пресудите се драконски и нарачани од ликови како Заев и Пендаровски кои ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како во охридско се празнува Тодорова Сабота?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: