Уредена дворната површина во охридската касарна

4 копии

Екипите на ЈП „Охридски комуналец“ започнаа широка акција за чистење на расфрлан комунален отпад на потегот од Хидробиолошкиот завод до Свети Наум. Покрај тоа ...
| | веќе видена | слични

Магистралниот пат Охрид-Свети Наум е претворен во депонија поради што „Охридски комуналец” почна акција на чистење на патот, што треба да го одржува ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Оперативните служби на Ј.П.„Охридски Комуналец“ деновиве спроведуваат акции за расчистување и подигнување на расфрлан ситен и кабаст отпад од јавните површини. ...
| | веќе видена | слични

 Апелираме до законодавната власт законската регулатива за јавна чистота да биде малку построга за да може граѓаните да бидат поодговорни кон средината во која ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Екипата на „Бутел“ го совлада „Металург 2“ со 29:23 (14:10) во натпревар од ракометната Суперлига. Домашните постојано водеа и рутински ја одржуваа предноста и ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уредена дворната површина во охридската касарна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: