Вашингтон: Два силни земјотреси за неколку минути кај Три езера


9 копии
5 копии
2 копии

Од последици од земјотресот во јужна Калифорнија загина еден маж во соседна Невада. Земјотресот со јачина од степени кој во четвртокот вечерта го погоди ...
| | веќе видена | слични

Земјотрес со магнитуда од 7.1 степен што ја потресе Калифорнија во петокот остави зад себе голема пукнатина, која се гледа од Вселената. Кога почнаа потресите ...
| | веќе видена | слични

При вториот земјотрес со јачина од 7,1 степени по Рихтеровата скала кој во петокот ја погоди Калифорнија била создадена огромна пукнатина на површината на ...
| | веќе видена | слични

Силниот земјотрес со магнитуда 7,1 по Рихтер, што ја погоди Калифорнија минатиот петок, создаде процеп на површината на Земјата што може да се види од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обвинителката Вилма Русковска не знае каде е специјалната обвинителка Катица Јанева, која минатата недела си поднесе неотповиклива оставка, а неколку часа ...
сите 492 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски во интервју за Радио Слободна Европа вели дека се залага за помиpyвање, а на забелешките на ВМРО-ДПМНЕ дека помиpyвањето го ...
сите 108 | | | веќе видена

Од седиштето на СДСМ денеска реагираа дека претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Хр4истијан Мицкоски, во петокот ја откажал лидерската средба и поради тоа истата не се ...
сите 170 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вашингтон: Два силни земјотреси за неколку минути кај Три езера

Од:
До кого (е-маил):
Порака: