Пецас: Нема наводи за сериозно повредени лица во земјотресот


Земјотрес и уште еден последователен потрес кој беше уште појак го погодија денеска островот Батан на северот на Филипини, при што настрадаа 8 и се повредени ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии
11 копии
6 копии
7 копии
7 копии
повеќе

Останато

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во интервју во емисијата Бизнис поенти на телевизија Алфа, порача дека опозицијата е конструктивна, повикувајќи ...
сите 283 | | | веќе видена

Во своето гостување во емисијата 24 Анализа, Стевче Антовски член на комисијата за енергетика на ВМРО-ДПМНЕ потенцираше дека актуелното покачување на цената на ...
сите 270 | | | веќе видена

Во периодот од 7 до 13 септември 2020 година, тестирани се вкупно 8.353 материјали во лабораториите во кои се спроведува молекуларно тестирање за присуство на ...
сите 716 | | | веќе видена

Парламентарните партии до претседателот на Собранието испратиле дописи за формирање пратенички групи. Во Собранието се формирани четири пратенички групи, по ...
сите 323 | | | веќе видена

Не се знае колку јавни објекти имаат неисправна инсталација за противпожарна заштита, па затоа приоритет во годинашниот план на Дирекцијата за заштита и ...
сите 132 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО – ДПМНЕ денеска ќе организира протестен собир, како што најави, за поддршка на членството во ЕУ, за Македонија и за Гоце Делчев. Најавено е ...
сите 45 | | | веќе видена

Лицата кои користеле продолж ено породилно отсуство се враќаат на работа на 23 септември односноод среда, а од тогаш на работа ќе одат и хронично болните лица. ...
сите 284 | | | веќе видена

Го спасуваа извозот и ја влечеа ранетата економија напред - сепак за поголемите извозни компании од кои повеќето странски инвеститори досега немаше помош од ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пецас: Нема наводи за сериозно повредени лица во земјотресот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: