Силен земјотрес во Атина


Силен земјотрес со јачина од 5,1 според Рихтер е почувствуван во Атина, во 14.13 часот по локално време, а за сега нема информации за повредени, додека некои ...
| | веќе видена | слични

Земјотрес и уште еден последователен потрес кој беше уште појак го погодија денеска островот Батан на северот на Филипини, при што настрадаа 8 и се повредени ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии
11 копии
6 копии
7 копии
7 копии
повеќе

Останато

Пратениците на вчерашната собраниска седница ја усвоија одлуката за изборот на составот на работните тела на Парламентот, а премиерот Зоран Заев од Куманово ...
сите 374 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Бизнис поенти на ТВ Алфа, вели дека веднаш по формирање на комисиите до ...
сите 149 | | | веќе видена

Два дена по пожарот во зградата во центарот на Скопје каде е сместена и Подрачната единица на Управата за водење матични книги, скопјани не можат да ги добијат ...
сите 131 | | | веќе видена

Слугата на мафијата, Марко Беслимоски не ги прими пратениците на ВМРО-ДПМНЕ во Регулаторната комисија за енергетика. Ваквиот потег на Беслимоски е невиден ...
сите 141 | | | веќе видена

Реална помош или популистичка мерка ќе биде новата платежна картичка која ја најави премиерот Зоран Заев, а која треба да се додели на пензионерите со пензии ...
сите 109 | | | веќе видена

Отворените листи и една изборна единица преставува солидна основа за разговори за промена на Изборниот законик, локалните избори да се оддржат во еден изборен ...
сите 132 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Силен земјотрес во Атина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: