Украдени 3000 евра и златен накит од куќа во тетовско

Тетово – На 24.07.2011 година во времето од 21,30 до 22,30 часот во с.Теново-Тетово, НН сторител извршил тешка кражба во куќата сопственост на М.Ф.(1964), при што одзел 3 000 евра и поголема количина златен накит, со што причинил материјална штета од околу 950.000 денари. Сторителот тешката кражба ја извршил така што преку незатворениот прозор на приземјето влегол во куќата, извршил пребарување во просториите и откако ги пронашол и одзел парите и накитот го напуштил лице местото и се упатил во непознат правец. Увид на лице место извршила увидна екипа од СВР-Тетово. СВР-Тетово презема мерки за пронаоѓање на сторителот.
| | веќе видена | слични
2 копии

Непознат сторител од куќа во прилепското село Кривогаштани украл голема количина златен накит и 45.000 евра, информираат од МВР. Имено, непознато лице од куќа во прилепското село Кривогаштани во сопственост на Ж.К. украл поголема количина златен накит и 45.000 евра со што причинил штета од околу 45.380 евра. Крадецот насилно влегол во куќата и од дрвено сандаче ги одзел парите и накитот и го напуштил местото. Полицијата презема мерки за пронаоѓање на сторителот.
| | веќе видена | слични

Имено, непознато лице од куќа во прилепското село Кривогаштани во сопственост на Ж.К. украл поголема количина златен накит и 45.000 евра со што причинил штета од околу 45.380 евра. Крадецот насилно влегол во куќата и од дрвено сандаче ги одзел парите и накитот и го напуштил местото. Полицијата презема мерки за пронаоѓање на сторителот.
| | веќе видена | слични

Охриѓанецот Т.Д.(51) во вторникот пријавил во полиција дека непознато лице извршило кражба во неговиот стан Непознатиот крадец влегол во станот во периодот од девет до 15 часот. Со употреба на погоден предмет го скршил цилиндарот од влезната врата и по пребарувањето пронашол 350 илјади денари и златен накит (синџирчиња и приврзоци). Вкупната штета за сопственикот се проценува на 1,7 милион денари.
| | веќе видена | слични

Во полициската станица во Охрид во вторникот охриѓанецот Т.Д.(51) пријавил кражба во неговиот стан. Увидна екипа излегла на местото и притоа било констатирано дека непознат сторител го скршил цилиндерот од влезната врата од неговиот дом. Провалникот извршил пребарување на станот од каде што одзел 350.000 денари и златен накит со што предизвикал материјална штета од 1.750.000 денари. (Љ.С.)
| | веќе видена | слични

Охриѓанец останал без својата заштеда и златен накит откако завчера неговиот стан го посетил крадец, информираше локалната полиција. Кражбата се случила во станот на Т.Д. (51) во претпладневните часови додека тој бил на работа. Ккрадецот, кој знаел дека сопственикот не е дома, успеал да влезе откако со специјален алат го скршил цилиндерот од бравата од влезната врата. Внатре тој непречено почнал да пребарува и набрзо го нашол пленот, 350.000 денари и златен накит вреден 25.000 евра. Задоволен од кражбата излегол надвор и побегнал без да биде забележан од соседите. Кражбата ја открил сопственикот кога се вратил дома и веднаш ја известил полицијата. Од МВР информираат дека охридските полицајци засега немаат осомничени лица за оваа тешка кражба.
| | веќе видена | слични
2 копии

Непознат сторител од стан во Охрид украл пари и накит во вредност од околу 28.360 евра, информираат од МВР. Имено, во станот на Т.Д. (51) од Охрид била извршена тешка кражба од непознат сторител. Крадецот со употреба на погоден предмет влегол во станот одзел 350.000 денари и златен накит во вредност од 28.360 евра. На местото на настанот излегла увидна екипа на полицијата.
| | веќе видена | слични

Педесет и едногодишниот охриѓанец Т.Д вчера останал без кеш и златен накит во вкупна вредност од 28 илјади евра, откако крадец вчера помеѓу 9 и 15 часот, кога куќата била празна, провалил внатре и го зел пленот. Како што соопштува МВР, охриѓанецот се јавил во полициската станица во 15 часот и го пријавил грабежот. Крадецот, по кој полицијата трага да го открие неговиот идентитет, влегол внатре откако го скршил цилиндерот на влезната врата. Внатре успеал да пронајде кеш од 350.000 денари и златен накит од ланчиња и привезоци при што вкупната вредност е околу 1.7 милиони денари. МА
| | веќе видена | слични

Вчера, во 15 часот, телефонски во охридската Полициска станица се јавил Т.Д.(1960) од Охрид и пријавил кражба во неговиот стан. Од страна на увидна екипа излезено е на лице место и констатирано дека непознат сторител во времето од 09,00 до 15,00 часот со употреба на погоден предмет го скршил цилиндерот од влезната врата, извршил пребарување и од одзел 350.000 денари и златен накит (ланчиња и приврзоци), причинувајќи материјална штета од околу 1.750.000 денари. OhridNews
| | веќе видена | слични

Тетовец останал без својата заштеда и залтен накит вреден преку 10.000 евра откако неговата куќа викендов ја посетил вешт арамија, информираше МВР. Кражбата се случила во неделата вечер, меѓу 21 и 22 часот, кога сопственикот бил излезен. Тоа го искористил крадецот кој забележал дека сопственикот М.Ф. (47) оставил отворен прозорец на приземјето. Без мака влегол внатре и непречено ги пребарал сите соби во куќата. Во една од нив го нашол и пленот, 3.000 евра и златен накит, ги зел и побегнал без да биде забележан од соседите. Кражбата ја открил и пријавил сопственикот. Според неговата изјава дадена на полициските инспектори вредноста на украдениот накит била околу 12.000 евра. Од тетовската полиција информираат дека материјалната штета била проценета на околу 950.000 денари колку што изнесувал пленот на крадецот и додаваат дека засега немаат осомничени лица за оваа тешка кражба.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 227 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево и свежо со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен североисточен ветер. Во Маврово утринската температура ...
сите 264 | | | веќе видена

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 36 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена

Зоран Велјовиќ, експерт за геометрија, истакнува дека никогаш не присуствал на фудбалски натпревар, но и тој даде свој удел во дебатата дали голот на Боакје е ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Украдени 3000 евра и златен накит од куќа во тетовско

Од:
До кого (е-маил):
Порака: