УЕФА објави колку ќе заработуваат клубовите во новата сезона во ЛШ и ЛЕ

Европската куќа на фудбалот (УЕФА) објави како ќе изгледа распределбата на финансиите во двете натпреварувања под нејзини покровителство. Како и претходните ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Населението на Германија минатата година достигна рекордни 83 милиони жители, во голема мера поради мигрантите од кои повеќето доаѓаат од Источна Европа, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Населението во Германија минатата година достигна рекордно високо ниво од повеќе од 83 милиони луѓе главно поради миграцијата, најчесто од источна Европа, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Останато

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 259 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, одржа средба со новата вонредна и ополномоштена амбасадорка на Германија, Анке Гизеле Холштајн, која во оваа ...
сите 215 | | | веќе видена

Нам ни беше тешко изминативе години со ДУИ, тие се долго време на власт, 17 години го прават своето, станале моќни, и добро е ДУИ да се реформира откако ќе ...
сите 101 | | | веќе видена

Со новата развојна економија ќе има и повисоки плати и пензии и уште поголема социјална поддршка за граѓаните, изјави носителот на листата на кандидати за ...
сите 226 | | | веќе видена

Во Македонија имаме изборна кампања зачинета со „бомби“ и партии кои ветуваат транспарентност и борба против корупцијата. На патот кон ЕУ, македонската јавност ...
сите 61 | | | веќе видена

Расте бројот заразени од Ковид – 19 во Дебар, состојба која општинскиот Оперативен штаб ја оценува како загрижувачка. Во изминатото деноноќие регистрирани се ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УЕФА објави колку ќе заработуваат клубовите во новата сезона во ЛШ и ЛЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: