Убиецот на Мартин Нешковски побегнал од затворот во Идризово


3 копии

Игор Спасов кој е осуден за убиството на Мартин Нешковски побегнал од затворот во Идризово па повторно се вратил во алкохолизирана состојба, јавува порталот Досие повикувајќи се на свои извори. Игор Спасов кој е осуден за убиството на Мартин Нешковски побегнал од затворот во Идризово па повторно се вратил во алкохолизирана состојба, јавува порталот повикувајќи се на свои извори.Според порталот, Спасов од Идризово побегнал вчера но утрото околу 2 часот сам се вратил во затворот под дејство на алкохол. Порталот пишува дека тој во текот на вчерашниот ден, спротивно на законот бил преместен во отвореното одделение од каде што лесно може да се побегне. Според Досие, Спасов таква привилегија можел да добие најрано за 3 години. Игор Спасов беше осуден на затворска казна за убиство со умисла во траење од 14 години и 6 месеци.
| | веќе видена | слични
4 копии

Игор Спасов, убиецот на Мартин Нешкоски, синоќа го напуштил затворот Идризово. Не се знае колку време Спасов бил надвор од затворот. Се вратил сам во 1 часот и 50 минути – потврдија за НОВА од Управата за извршување на санкции кои денеска беа во надзор во затворот. Неколкучасовното бегство на Спасов го пријавиле затворските чувари на полноќ, кога виделе дека Спасов не е во својата ќелија. Час и половина подоцна, Спасов се вратил во затворот. Против него е поднесена дсициплинска постапка и тој е преместен во самица. Директорот на Идризово, Антонио Димов, цел ден не се јавувал на телефонските повици на НОВА, пренесува медиумот. Според нивните информации, тој и неговиот заменик денеска воопшто не биле во затворот. И од Управата за извршување на санкции велат дека не успеале да контактираат со нив. Спасов бил сместен во отвореното одделение на Идризово, иако издржува затворска казна од 14 години. Од Управата за извршување на санкции денеска не сакаа за НОВА да коментираат дали Спасов смеел и зошто воопшто бил ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Директорот на Управата за извршување на санкции Јовица Стојановиќ појаснува дека Игор Спасов на неколку часа го напуштил затворот „Идризово“, по што се вратил самиот, во придружба со друго лице. -Според извештајот кој го имам, чуварите направиле вонредна контрола на полноќ и тогаш утврдиле дека Спасов не е во просторијата. Во 1.40 часот се вратил самиот, во придружба со друго лице, изјавил Стојановиќ. Тој истакнува дека отсуството на Спасов не се смета за класично бегство, бидејќи тој не го прескокнал ѕидот на затворот „Идризово“, туку за оддалечување од затворот, бидејќи просторијата во која бил сместен се наоѓа надвор од ѕидините на затворот. Информацијата зошто и кога Спасов бил сместен во ова отворено одделение на затворот треба да ги даде директорот на Идризово, Антонио Димов, но тој е недостапен. Претседателот на Синдикатот на затворските чувари и администрација на КПУ „Идризово“ Антонио Стојчевски демантира дека осуденикот Спасов избегал од затворот Идризово, па се вратил назад. Спасов е во самица ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Убиецот на Мартин Нешковски, специјалецот на МВР Игор Спасов се наоѓа во самица во затворот Идризово. Причината се уште се спори. Од затворот Идризово велат дека Спасов не бил во бегство како што се шпекулираше во дел од медиумите, туку поради прекршување на дисциплинските правила на казнената установа – информираат од КПУ Идризово. Управата на затворот демантира и дека Спасов бил префрлен во отворено одделение. „Осуденото лице Игор Спасов се наоѓа на издржување на казна затвор во КПУ-КПД Идризово, а истиот е сместен согласно третманот во Затворениот дел на Установата“ - КПУ-КПД Идризово Од друга страна, директорот на Управата за извршување санкции Стојановиќ вели дека од службите е известен дека имало напуштање на затворот од Игор Спасов и дека тој се наоѓал во отвореното одделение. Бегството го демантираат од затворската полиција. „Дадов потврда со сигурност дека осуденото лице Игор Спасов ниту побегнал ниту е во бегство, Игор се наоѓа во установата. Се наоѓа во самица поради сторен прекршок во ...
| | веќе видена | слични

Затвореник избегал од „Идризово“, па сам се вратил назад. За Игор Спасов специјалецот од МВР, кој е осуденик за убиството на Мартин Нешкоски, дирекоторот на управата за извршување на санкции Јовица Стојановиќ потвриди во телефонски разговор дека тој на полноќ не бил во ќелија, а подоцна се вратил со придружба. Но, отсуството, појаснува не се смета за класично бегство, бидејќи бил во отвореното одделение и не го прескокнал ѕидот, зашто го нема, туку најверојатно се оддалечил од затворот. „Според извештајот кој го имам, чуварите направиле вонредна контрола на почноќ и тогаш утврдиле дека Спасов не е во просторијата. Во 1.40 часот се вратил самиот, во придружба со друго лице“, вели преку телефон директорот на Управата за извршување на санкции, Јовица Станковиќ. Директорот на Идризово, пак, Антонио Димов цел ден не одговара на повиците. Тој на Управата за извршување на санкции треба да и достави официјални податоци, но сè уште не ги дал. Останува отворено и зошто и од кои причини Спасов бил сместен во отвореното ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Игор Спасов, осуден на казна затвор од 14 години и шест месеци за убиството на Мартин Нешковски вчера побегнал од затворот Идризово. Се вратил сам околу 2 часот по полноќ во алкохолизирана состојба, пишува Досие. Спасов во текот на вчерашниот ден противзаконски бил пренесе во отворениот дел од затворот Идризово од каде затворениците лесно можат да избегаат сами. Истрагата ќе покаже кој го пренел Спасов во отворениот дел до затворот цели три години пред време. Спасов е класифициран во В3 затворен третман.
| | веќе видена | слични
6 копии

Осудениот специјалец од МВР Игор Спасов од раните утрински часови е во самица во затворот „Идризово“. Не се знае до кога ќе ја издржува оваа казнена мерка, велат од Управата за санкции, пишува „Сакам да кажам“. Оттаму потврдуваат дека Спасов ноќеска направил инцидент. Најверојатно побегнал од затворот, па се вратил самиот, но за официјална информација што точно се случило и зошто Спасов е изолиран од останатите затвореници, Управата чека извештај од затворот.
| | веќе видена | слични

Убиецот на Мартин Нешковски, Игор Спасов, вчера избегал од затворот во Идризово, па се вратил само во два по полноќ. Како што дознава , случајот го пријавиле затворските чувари, а Спасов неколку часа не бил во затворот. Директорот на Идризово, Антонио Димов според податоци на Нова, заедно со неговиот заменик денеска воопшто не биле во затворот. И од Управата за извршување на санкции велат дека не успеале да контактираат со нив. Спасов бил сместен во отвореното одделение на Идризово, иако издржува затворска казна од 14 години. За потсетување, Спасов е осуден за убиството на Мартин Нешкоски, кое се случи на плоштадот Македонија.
| | веќе видена | слични
2 копии

Антонио Стојчевски, претседател на Синдикатот на затворските чувари и администрација на КПУ „Идризово“, за „Фокус“ демантира дека осуденикот Игор Спасов избегал од затворот Идризово, па се вратил назад. Игор Спасов е во самица, бидејќи направил инцидент во кругот на затворот, односно го нарушил куќниот ред, тврди директорот на Управата за извршување на санкции, Јовица Стојановиќ. Игор Спасов издржува затворска казна од 14 години за убиството на Мартин Нешковски, на плоштадот Македонија на прославата на ВМРО ДПМНЕ по парламентарните избори.
| | веќе видена | слични

Игор Спасов, поранешниот припадник на специјалните полициски сили, откако предизвикал инцидент во затворот „Идризово“ е сместен во самица, информираат од Управата за извршување на санкции за sdk.mk . Претходно проструи информации дека Спасов, кој е осуден за убиството на младиот Мартин Нешковски, вчера се обидел да побегне од затворот Идризово кога се нашол во отвореното одделение, а потоа се вратил во алкохолизирана состојба. Затворот ја демантираше оваа информација, но дека нешто навистина се случило вчера доволно говори и одлуката тој да биде префрлен во самица. Управата за санкции чека извештај и потврда од раководството на затворот Идризово за вчерашниот инцидент.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

,,Пчелите се живи. Ми олесни кога гио видов сателитските снимки , на кои се гледа дека три кошници не се изгорени.” , вели пчеларот Николас Гант. Тој објаснува ...
сите 809 | | | веќе видена

Општина Струга е држава во мало. Има долга традиција на различни вери и етнички заедници, но соживотот секогаш бил по мерка. Вака ја замислувам и нашата земја, ...
сите 80 | | | веќе видена

Не стивнува ширењето на морбилите меѓу населението. Прогласена е епидемија на целата територија на земјава, а бројката на заболени е во постојан пораст. Според ...
сите 295 | | | веќе видена

Полицијата привела едно лице во гласачко место во кумановското село Тромеѓа кое го фотографирало гласачкото ливче, информираат од Општинската изборна комисија ...
сите 229 | | | веќе видена

Според обвинителството , вакви извици можеле да се чујат повече пати во текот на 23 неделниот непрекинат протест . Полицискиот синдикат излезе со остра осуда. ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Убиецот на Мартин Нешковски побегнал од затворот во Идризово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: