Туре: Барса се плаши, бидејќи ние играме фантастично

Манчестер Сити немаа многу среќа во ждрепката за осминафиналето одЛигата на шампионите, со оглед дека за противник ја добија Барселона …И покрај тоа што ќе игра против Барселона, од Манчестер Сити не се плашат. Такво мислење има и Јаја Туре, фудбалерот на Граѓаните од Манчестер.“Верувам дека Сити за неколку години ќе стане најдобриот клуб во светот. Мило што сум тука и сум многу среќен што играм за Сити “- изјави Туре, а потоа го коментираше и дуелот со Барселона.“Барса, на некој начин, се плаши од нас. Се разбира, тоа е затоа што имавме некои фантастични натпревари во Премиер Лигата последно време. Играме фантастична и постигнуваме многу голови.”- додаде репрезенттивецот на Брегот на Слоновата Коска.
| | веќе видена | слични

Најмногу ги загрижува нашата форма во домашниот шампионат, вели 30-годишниот плејмејкер, кој го носеше дресот на Барса од 2007 до 2010 година Иако има уште два месеца до одигрување на првиот натпревар од 1/8-финалето во најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони, заменик-капитенот на Манчестер Сити, Јаја Туре, веќе ја загреа атмосферата. Поранешниот играч на Барса смета дека Каталонците во страв го очекуваат мечот против "граѓаните". Сити победи на осум од последните девет натпревари и со голем оптимизам ги дочекува претстојните предизвици. Токму во 1/8-финалето на ЛШ силите ќе ги одмерат двата фаворити за победничкиот пехар, на 18 февруари во Манчестер и на 12 март во Барселона. - Знаеме дека фудбалерите на Барселона се исплашени, а најмногу ги загрижува нашата форма во домашниот шампионат, вели 30-годишниот плејмејкер, кој го носеше дресот на Барса од 2007 до 2010 година. Репрезентативецот на Брегот на Слоновата Коска дојде во Манчестер во 2010 година и освои една титула, а не се откажува од ...
| | веќе видена | слични

Креаторот на играта на Манчестер Сити, Јаја Туре, верува дека неговиот тим има големи шанси за пласман во наредната рунда во осминафиналниот двобој во Лигата на шампионите против екипата на Барселона. Поранешниот член на Каталонците смета дека тимот предводен од стратегот Мануел Пелегрини многу напреднал во изминативе неколку седмици, што е дополнителен мотив тој и неговите соиграчи да го дадат својот максимум кога ќе се сретнат со актуелниот освојувач на шпанската Примера. - Барселона сигурно со страв ја гледа играта кога ја прикажуваме во Премиер лигата, особено на домашен терен. Тие се доста уплашени од нас, играме неверојатен фудбал и постигнуваме многу голови. И покрај тоа ние сме уверени дека двата натпревари против нив ќе бидат многу неизвесни, во кои ќе мораме да бидеме максимално подготвени за надигрување, - изјавил репрезентативецот на Брегот на Слоновата Коска кој дополнил дека Манчестер Сити во блиска иднина ќе прерасне во еден од најдобрите клубови во Европа. - Да направиш историја е потребно ...
| | веќе видена | слични

Одличниот играч за врска од редовите на англискиот премиерлигаш Манчестер Сити, Јаја Туре, откри дека веднаш по ждрепката за 1/8 финалната рунда од најпресижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони, телефонски разговарал со неколку фудбалери на Барселона кои му соопштиле дека не се задоволни од ждрепката. „Веднаш по ждрепката телефонски разговарав со неколку фудбалери на Барселона, кои ми се големи пријатели. Ми кажаа дека не се задоволни, дека се разочарани. Не знаат што може да се случи за време на тие два натпревара. Да беше некое друго време, ќе беа убедени дека ќе обезбедат пласман во следната рунда. Можам да потврдам дека се плашат од Манчестер Сити. Ги плашни нашата форма, ги плаши тоа што играме фантастично на ‘Итихат’. Ги плаши тоа што постигнуваме многу погодоци. Нема да им биде лесно, ќе бидете сведоци на неизвесни 180, а можеби и повеќе минути”, изјави Туре.
| | веќе видена | слични

Поранешниот играч на Барселона, Јаја Туре смета дека Каталонците се плашат од неговиот Манчестер Сити во пресрет на нивниот дуел во осмина-финалето од Лигата на шампионите. Екипата на Сити победи на осум од последните девет натпревари, а Граѓаните посебно играат убедливо на својот стадион каде што во Премиер лигата имаат остварено скор од осум победи на исто толку натпревари со фантастична гол-разлика од 35-5! Фудбалерот за врска на Манчестер Сити и еден од најдобрите поединци во тимот на Мануел Пелегрини, Јаја Туре го носеше дресот на Барселона од 2007 до 2010 година, а во пресрет на осмина-финалниот дуел против својот поранешен клуб смета дека Каталонците се плашат од Сити: ,,Барселона е прилично уплашена од нас. Гледаат како играме во Премиер лигата, посебно како играме дома. Навистина им е страв од нас'', изјави Јаја Туре и додаде: ,,Играме фантастичен фудбал и постигнуваме многу голови. Не' краси тоталниот напад. Ќе биде тежок натпревар и знам дека ќе ни биде неопходна најдобра игра доколку сакаме да ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Играчот на Манчестер Сити, Јаја Туре, смета дека неговиот тим е во извонредна форма Играчот на Манчестер Сити, Јаја Туре, смета дека неговиот тим е во извонредна форма и дека противникот во осминафиналната фаза од Лигата на шампионите Барселона се плаши од „граѓаните“. „Барселона на некој начин се плаши од нас. Тоа е така поради нашите фантастични изданија во натпреварите од Премиер-лигата во последно време. Играме офанзивно и даваме многу голови. Нашата цел е постигнување гол повеќе од противникот“, изјави репрезентативецот на Брегот на Слоновата Коска. Тој додаде дека е презадоволен од неговиот престој во Манчестер и од настапот во дресот на „граѓаните“. „Верувам дека Сити за некоја година ќе стане најдобриот клуб на светот. Мило ми е што сум тука и среќен сум што играм во овој клуб“. Првиот дуел од пресметката во ЛШ меѓу Манчестер Сити и Барселона е на 18 февруари 2014 година во Манчестер, а реваншот е на 12 март на теренот на Каталонците.
| | веќе видена | слични

Еден од најдобрите фудбалери на Манчестер сити, Јаја Туре, проговори за супердербито од Лигата на шампионите меѓу неговиот Манчестер сити и Барселона, во осмина-финалето во февруари. Тој како поранешен играч на Каталонците вели дека сега игра во екипа во која сè е совршено и дека е прашање на време кога ќе бидат најдобри во светот. Затоа фудбалерите на Барселона се плашеле од Манчестер. - Ви треба повеќе време ако сакате да направете историја. Јас имам среќа да бидам на вистинско место затоа што овој клуб донесе фантастични играчи. Да бидам искрен, сè е совршено и јас сум убеден дека за неколку години Манчестер сити ќе стане најдобриот клуб на светот. Барселона се плаши од нас, особено кога нè гледа како играме на домашен терен, во Премиерлигата. Играме фантастичен фудбал, постигнуваме голови. Но ќе ни биде тешко и нам, знаеме дека мора да играме најдобро ако сакаме победа против Барселона - вели фудбалерот од Брегот на Слоновата Коска. Првиот натпревар меѓу двата големи кандидата за титулата ќе се игра на ...
| | веќе видена | слични

Токму во осминафиналето Туре ќе игра против Барселона својот поранешен клуб и еден од главните фаворити за освојување на трофејот во елитното европско натпреварување. - Барселона на некој начин се плаши од нас. Тоа е така поради нашите фантастични изданија во натпреварите од Премиер лигата во последно време. Играме офанзивно и даваме многу голови. Нашата цел е постигнување гол повеќе од противникот, изјави репрезентативецот на Брегот на Слоновата коска. Тој додаде дека е презадоволен од неговиот престој во Манчестер и од настапот во дресот на „граѓаните“. - Верувам дека Сити за некоја година ќе стане најдобриот клуб на светот. Мило ми е што сум тука и среќен сум што играм во овој клуб, истакна Туре. Првиот дуел од пресметката во ЛШ меѓу Манчестер Сити и Барселона е на 18 февруари 2014 година во Манчестер, а реваншот е на 12 март на теренот на Каталонците. 
| | веќе видена | слични

Останато

Наместо да владее правото и во функција да е правната држава, за жал гледаме политички реваншизам, со скандалозни судски пресуди и обвинувања, затоа на овие ...
сите 200 | | | веќе видена

Оставки на претседателот Александар Вучиќ, премиерката Ана Брнабиќ, првиот собраниски спикер Маја Гојковиќ, оставка на раководството на РТС и обезбедување ...
сите 212 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес е во посета на Општина Битола каде што оствари средба со жителите на населбата Јени Мале и битолско ...
сите 177 | | | веќе видена

Белград е еден од гарантите на Дејтонскиот договор врз основа на која функционира Република Српска, и нема дозволи постоењето на оваа структура да биде ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Туре: Барса се плаши, бидејќи ние играме фантастично

Од:
До кого (е-маил):
Порака: