Тројца арачиновци загинаа во сообраќајка


Остатоци од скопскиот „Голф“ разлетани на десетици метри по железничката пруга, и денеска сведочеа за кобниот судир во кумановско Романовце. На овој премин ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерството за внатрешни работи излезе со детали во врска со вчерашната сообраќајна несреќа во кумановско Романовце во која животот го загубија три лица. Од ...
| | веќе видена | слични

И додека граѓаните и очевидци кои се најдоа на местото на страшната несреќа во која животот го загубија три лица од скопско Арачиново обвинуваа за немање ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Три лица загинаа во несреќа што се случи претпладнево кога товарен воз удрил во автомобил, кај Романовце, кумановско. Несреќата се случила во 11 и 45 часот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Оваа трагедија се случи пред два часа. Јас, и брат ми го изгубив вака. Денеска починаа три лица од село Арачиново. Дошле да изразат сочувство на нивни блиски и ...
| | веќе видена | слични

Тројца загинаа во сообраќајна несреќа што денеска околу пладне се случи на железничкиот премин во кумановското селото Романовце. Неофицијално, во несреќата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на грчкиот парламент, Никос Вуцис, соопштил дека пратениците ќе гласаат за ратификување на Преспанскиот договор со Македонија до крајот на ...
сите 604 | | | веќе видена

Во текот на следните неколку денови, поточно некаде до вторник ќе продолжи променливото време со локални послаби врнежи и тоа од дожд на ниските и снег на ...
сите 222 | | | веќе видена

Залудни се обидите на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ преку неосновани кривични пријави да го блокираат напредокот на државата, се наведува во реакцијата на СДСМ на прес ...
сите 214 | | | веќе видена

Јелена Карлеуша и Огњен Врањеш имаат експлицитно видео клип кој секој момент може да осамне во јавноста. Пеачката и фудбалерот се снимале за време на се*с во ...
сите 170 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 61 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата, досега, се вакцинирани 2.925 деца. Денеска до 13 часот вакцинирани се 181 дете, соопшти Министерството за здравство. За време ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тројца арачиновци загинаа во сообраќајка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: