Престанете да им удоволувате на луѓето

2 копии

Веќе илјадници години луѓето се занимаваат со предвидување на судбината, а речиси секој народ има свои тајни за тоа како да погледне што ќе се случи во иднина. ...
| | веќе видена | слични

Дневниот хороскоп – конјукцијата на Месечината и Сатурн во романтичните врски носи мир, стабилност и топлина, а еве кој осамен знак денес храбро поминува низ ...
| | веќе видена | слични

Одговор 1: „Во недела се излежувам до пладне, а остатокот од денот го поминувам во пижами.“ Би требало да внимавате на што и на кој начин ја трошите вашата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Албанскиот аналитичар Арсим Зеколи, кој најави дека ќе го бојкотира референдумот за промена на името, сега предвидува црно сценарио на 30-ти септември. Тој ...
сите 17 | | | веќе видена

Најмоќната земја-членка на Европската Унија, Германија, реши целосно да се вложи за успех на референдумот. Министерот за Европа, Михаел Рот, во краткиот ...
сите 91 | | | веќе видена

Вардар ја продолжи победничката серија во СЕХА Газпром лигата со триумфот над Стеауа Букурешт, 27-21 (15-11), истовремено поставувајќи нов клупски рекорд. ...
сите 122 | | | веќе видена

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград заплениле 34,3 килограми марихуана и уапсиле црногорски државјанин З.М. поради постоење на ...
сите 123 | | | веќе видена

Актерската екипа од општински народен театар „Невена Коканова“ од Дупница, Бугарија, со претставата „Хотел меѓу овој и оној свет“, беше изведена пред ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Престанете да им удоволувате на луѓето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: